Зеленський вперше обходить Тимошенко у другому турі, – опитування

Керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський залишається одним із фаворитів президентських перегонів. Його ймовірність перемоги у другому турі – дуже висока. Тут політик обійшов навіть Юлію Тимошенко, яка наразі вважалась лідером електоральних симпатій.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування «Суспільно-політична та електоральна ситуація в першій половині листопада 2018 року», яке провів Інститут соціальних технологій «Соціополіс», повідомляє «РБК-Україна».

За результатами дослідження, якщо б вибори президента України відбувалися у найближчу неділю, перше місце на них посіла б Юлія Тимошенко. Її готові підтримати 18,5% тих, хто планує взяти участь у голосуванні. Друге місце – у Володимира Зеленського (10,8%). За Петра Порошенка та Анатолія Гриценка свій голос віддали б по 7,8% опитаних, за Юрія Бойка – 7,4%, за артиста Святослава Вакарчука – 5,5%.

<nbsp;>
;>

У другому турі виборів, ймовірність якого соціологи вважають дуже високою, Володимир Зеленський перемагає усіх потенційних суперників включно із Юлією Тимошенко, якій раніше поступався. Найбільший відрив – від Петра Порошенка (майже 20%), найменший – від Юлії Тимошенко (близько 4%).

<nbsp;>
;>

Крім цього, за даними опитування, 68,7% респондентів вважають, що прийшовши до влади, «нові обличчя», які не мають досвіду роботи на державних посадах, змогли б змінити ситуацію в країні на краще. Натомість 70% респондентів зазначають, що так звані старі політики не здатні цього зробити.

Читайте також: Ставнійчук спрогнозувала, що було би з країною, якби Тимошенко стала Президентом

«Не окремі політики, а саме система, чинна влада сприймається як неспроможна, як така, що існує в якомусь паралельному просторі. Вона відторгнута суспільством, і саме це зумовлює запит на нові політичні сили, на нові обличчі, на оновлення політичних еліт та політичного життя», – наголосив заступник директора Інституту соціальних технологій «Соціополіс», кандидат соціологічних наук Сергій Літвінов під час прес-конференції.

Більшість опитаних (86,9%) сприймають теперішню центральну владу в Україні як людей, що дбають насамперед про свою особисту вигоду та захищають власні інтереси. 74% респондентів зазначили, що справи у країні йдуть в неправильному напрямку.

Читайте також: «Зеленський чи Вакарчук? Може буде хтось третій?», – Притула заінтригував Україну

Опитування було проведене з 8 до 16 листопада 2018 року методом стандартизованого інтерв’ю face-to-face за місцем постійного проживання респондентів. Аудиторія – постійні мешканці населених пунктів усіх регіонів України (за винятком Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей) віком від 18 років. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України в межах географії опитування за статтю, віком, регіоном проживання і типом населеного пункту. Вибіркова сукупність – 2 403 респонденти. Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 не перевищує в цілому для України: 2,0% – для показників, близьких до 50%, 1,7% – для показників, близьких до 25%, 1,2% – для показників, близьких до 10%, 0,9% – для показників, близьких до 5%.

Як повідомлялось раніше, народний депутат України (позафракційний) Павло Кишкар зазначив. що рейтинг Зеленського – це підтримка людей, яких «все дістало».

Читайте також: Вакарчук назвав ім’я нового президента України, – BloombergLoading...