Новини » Київ 22 листопада, 2018, 16:17
За два роки у Києві утеплили 225 шкіл та дитсадків і скоротили енергоспоживання на 50% – КМДА
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв

Київ продовжує виконання низки проектів, націлених на підвищення енергоефективності міської інфраструктури. Це один із напрямів роботи у рамках «Угоди мерів», до якої долучилась столиця. За два роки у місті провели комплексну термомодернізацію 25 шкіл та дитсадків, що дало змогу скоротити енергоспоживання на 50%. Окрім того, замінили і 11% елементів освітлення вулично-дорожньої мережі на енергозберігаюче.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час виступу на конференції «Муніципалітети за стале зростання», організованій проектами ЄС «Угода мерів – Схід», «Угода мерів – Демонстраційні проекти» та «Мери за економічне зростання» у рамках ініціативи EU4Energy, повідомляє Офіційний портал Києва.

Він зазначив, що у напрямі розвитку інфраструктури столиці створена цільова програма підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунального сектору Києва. У травні цього року місто затвердило ще один базовий документ – План дій сталого енергетичного розвитку Києва на 2017-2020 роки (Sustainable Energy Action Plan – SEAP).

«Ці документи дали нам змогу долучитись до найбільш прогресивних практик та технологій. Зазначу, що Київ розпочав рухатися у напрямі енергозбереження ще два роки тому. У рамках SEAP це три ключові спрямування: енергоефективність у бюджетній сфері, у системі вуличного освітлення та розвиток громадського транспорту. За два роки у Києві термомодернізували 25 шкіл та дитячих садків, ще у майже 200 закладах проведені окремі енергозберігаючі заходи. Маємо значний результат – середня економія споживання ресурсів – 50%. Із огляду на постійне зростання ціни на теплову енергію, це дуже важливо і зменшує термін окупності цих проектів. За два роки ми замінили у місті 11% елементів освітлення вуличної мережі на енергозберігаюче. Це 15 тисяч світлоточок, що замінені на LED-освітлення, яке є більш економним», – повідомив Петро Пантелеєв.

Він зазначив, що Київ – перше місто в Україні, яке на практиці реалізувало ЕСКО-механізм у житловому секторі.

«Вперше в Україні був укладений ЕСКО-договір (угода з енергосервісною компанією (ЕСКО), яка дозволяє споживачу значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енергообладнання без інвестицій зі свого боку) у житловому секторі: у багатоквартирному будинку здійснюється термомодернізація за цими умовами», – сказав Петро Пантелеєв.

На його думку, приєднання до ініціативи «Угода мерів» дає колосальні можливості долучитися до фінансових інструментів, які вже використовують країни Європейського Союзу у проектах енергозбереження.

Як повідомлялось раніше, Пантелеєв розповів, що Київська адміністрація вперше за часів незалежності повернула теплокомплекс міста від комерційної компанії до комунального підприємства громади.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 20:48 :25