live
Новини » Львів

У Львові репрезентуватимуть книгу про присутність Бога на Майдані

У Центрі Шептицького Українського католицького університету, 26 листопада, презентуватимуть колективну книгу «Бог і Майдан: Аналіз і свідчення». Книга є збіркою свідчень і статей, об’єднаних однією темою – присутності Бога на Майдані.

Про це йшлося під час сьогоднішньої прес-конференції, присвяченій майбутній презентації книги.

У збірнику публікуються доповіді учасників Революції Гідності, виголошені на конференціях «Богослов’я Майдану» (Київ, 9.12.2016) і «Бог на Майдані: реальність чи міфі?» (Львів, 15.12.2016) в Українському католицькому університеті. Книга є важливою пригадкою про те, що на революційні події в Україні 2013-2014 років треба дивитися не лише, як на суспільно-політичне явище, але також як на подію з християнським змістом, що вимагає відповідних богословських рефлексій.

«Це не є ще одна книга про Майдан. Ця книга є плодом праці духовної, інтелектуальної, а також академічної, революційної, і не лише тих людей які її написали та є співавторами, а й також тих людей, які від різних церков були задіяні у академічному дискурсі і під час і після Майдану. Ця книга є про два Майдани: про Майдан і про антимайдан. Це книга про внутрішній і зовнішній Майдан. Зовнішній Майдан у нас завершився перемогою, а внутрішній Майдан, на жаль, все більше і більше терпить поразку, перед наступом внутрішнього анти майдану. Тому для українця, для християнина, незалежно від конфесії, важливо є перемогти не лише у революційному сплеску, а й тягло продовжувати внутрішню боротьбу проти анти майдану. Ця книга є про те, як треба будувати суспільство. Ця книга не є просто про Бога на Майдані, а про те як бути Божими у тих внутрішніх постійних спокусах антимайдану, які нуртують у коридорах влади, різних ЖЕКів, різних органів де приймаються рішення і де завжди є нагода продовжувати корупційні схеми. Ця книга про те, як церква має спілкуватися із суспільством не лише з амвонів, а й на революційних майданчиках де треба радикально відстоювати ті принципи, які є будівничими, які дозволяють нашому суспільству не лише вижити а й розбудовуватися. Ця книга про те, як вести діалог між суспільством і церквою. Це книга проти радянської тези, що суспільство і церква є відокремлені. Книга про співпрацю, про солідарність, про те, як можна не лише рефлектувати над проблемами, а й впроваджувати ці рефлексії у реальну революційну боротьбу і зміни і як їх запроваджувати надалі. Ця книга народжувалася п’ять років. Вже тоді, коли клекотів Майдан представники різних християнських конфесій почали рефлектувати: що це і для чого це, ким є людина на майдані, чим і ким є церква на Майдані. Тобто ця книга є про зовнішнє і внутрішнє, про споглядання і революцію, про пережиття і осмислення цього пережиття», – акцентував завідувач кафедри богослов’я Українського католицького університету Віктор Жуковський.

Він також зазначив, що презентація збірки відбудеться 26 листопада, о 19.00, в Центрі Шептицького УКУ (вул. Козельницька, 2, Паркова аудиторія).

У програмі – читання поезії Богдана Сольчаника, виступ театру «На Симонових стовпах», та пісня в супроводі октету «Теофорос». Також гості матимуть можливість завітати на тематичну фотовиставку «Майдан наживо».

Loading...