Новини » Економіка 22 листопада, 2018, 11:39
Перекази з-за кордону не оподатковуються, але впливають на нарахування субсидій, – Рева
Гроші. Фото: Микола Тис/ZIK
Гроші. Фото: Микола Тис/ZIK

Кошти, передані з-за кордону трудовими мігрантами, не підлягають оподаткуванню, однак вони повинні бути зазначені у деклараціях домогосподарств.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі «112 Україна».

«Мова не йде про оподаткування тих коштів, які люди отримали за кордоном. У нас існують договори з різними країнами про уникнення подвійного оподаткування. Людина, яка працює у Польщі, Литві, Чехії, де б не працювала, вона там платить податки вже, і сплачує, відповідно, пенсійні внески. Тому коли ці кошти потрапляють в Україну, їх оподатковувати не можна, навіть якби у когось було величезне бажання, за законом і за міжнародними договорами не можна», – розповів міністр.

Разом із тим, ці кошти є доходом домогосподарства, приховувати який протизаконно.

«Коли ці кошти потрапляють в Україну, вони потрапляють за конкретними адресами, і вони є у структурі доходів того домогосподарства, яке звертається за субсидією… На сьогодні вони не декларують. Якщо вони цього не роблять, значить, вони приховують доходи, які у них є. Якщо ви не задекларуєте, і потім перевірки виявлять, що ви їх не задекларували, – у вас можуть виникнути проблеми з поверненням субсидії, яку вам нарахували», – пояснив Рева.

Він також нагадав, що при розгляді субсидії підраховуються доходи домогосподарства за останні 6 місяців. Якщо домогосподарство не отримувало перекази з-за кордону, то декларувати нічого, однак якщо хоча б один місяць з цих шести був отриманий такий переказ, то він повинен бути внесений в загальну суму доходів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 12:33 :59