Народного депутата призначено міністром у справах ветеранів

ZIK

Народного депутата України Ірину Фріз призначено міністром у справах ветеранів. За це проголосували 270 народних депутатів.

Таке рішення депутати прийняли під час вечірнього засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.

Проект Постанови про призначення Фріз І. В. міністром України у справах ветеранів №9323 підтримало 270 народних депутати.

Незважаючи на те, що кандидатуру Ірини Фріз висунула коаліція, це призначення готові були підтримати і депутати-опозиціонери. Зокрема на підтримку призначення Фріз міністром виступив народний депутат від «Радикальної партії» Ігор Мосійчук.

«Наша фракція в опозиції до влади, і тому ми не голосуємо за кадрові призначення уряду. Але в цьому випадку йдеться не про кандидатуру, а про створення Міністерства у справах ветеранів, яке необхідне для адаптації українських героїв після війни. За зразком роботи у США такий орган має об’єднати зусилля держави, волонтерів і загалом суспільства довкола підтримки ветеранів війни», – наголосив народний депутат Ігор Мосійчук.

За словами першого заступника голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, коаліція висунула найбільш гідну кандидатуру на посаду міністра у справах ветеранів.

«Ірина Фріз довела не тільки свою відданість темі захисту цілісності й суверенітету держави, а й засвідчила велику працездатність у цьому напрямі. Зокрема саме завдяки її зусиллям Україна отримала право проведення Асамблеї НАТО в 2020 році», – підкреслила Геращенко.

Також перший заступник голови ВРУ нагадала, що сьогодні в українській армії служить понад 25 тисяч жінок. Серед них – 3 000 офіцерів і перша жінка-генерал.

«Ми маємо вибачитися перед ветеранами російсько-української війни за те, що дуже пізно почали створювати Міністерство. Але ми обіцяємо, що будемо підтримувати новостворений орган та міністра і робити все, щоб українські ветерани отримали належний захист, зокрема повну реабілітацію, соціальну допомогу й могли повернутися до повноцінного життя», – наголосила Ірина Геращенко.

Нагадаємо, ще на початку року парламент ухвалив постанову Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення Міністерства України у справах ветеранів.Loading...