Новини » Політика 140

КСУ роз’яснив своє рішення у справі щодо членства України в ЄС та НАТО

Будівля Конституційного суду України. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Конституційний Суд України дійшов висновку, що законопроект № 9037 (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору зміни) відповідає вимогам частини першої статті 157 Конституції України, оскільки не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина та не спрямований на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

Про це ІА ZIK повідомили сьогодні у прес-службі КСУ.

Конституційний Суд України констатує, що на момент надання ним цього висновку рішення про введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного або надзвичайного стану за процедурою, визначеною Конституцією України, не прийнято, тому правових підстав, які б унеможливлювали внесення змін до Конституції України, немає, а отже, Законопроект відповідає вимогам частини другої статті 157 Конституції України.

За статтею 158 Основного Закону України законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту (частина перша); Верховна Рада України протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті caмі положення Конституції України (частина друга).

У висновку КСУ зазначається, що Верховна Рада України восьмого скликання протягом року Законопроект не розглядала та протягом строку своїх повноважень не змінювала відповідних положень преамбули, статей 85, 102, 116, пункту 14 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Отже, Законопроект відповідає вимогам статті 158 Основного Закону України.

«З огляду на вказане Конституційний Суд України дійшов висновку, що законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) (реєстр. № 9037) відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Висновок Конституційного Суду України є обовязковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, у вересні Президент Петро Порошенко зареєстрував у ВР проект закону про зміни до Конституції щодо стратегічного курсу на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО.

22 листопада Конституційний суд визнав запропоновані зміни конституційними.

Loading...
Loading...
Loading...