Новини » Політика 22 листопада, 2018, 11:41
Ірина Луценко: У проекті держбюджету заклали 500 мільйонів на доставку пенсій у села

У народних депутатів України – рішуче бажання проголосувати за держбюджет на 2019 рік. У законопроекті багато статей, пов’язаних із соціальним забезпеченням населення. Тож, швидше за все, таки знайдеться достатньо аргументів, щоб переконати критиків головного кошторису країни підтримати цей документ.

Про це заявила Представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко під час трансляції кулуарів парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Вона підкреслила: у запропонованому проекті держбюджету багато питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням населення.

«Наприклад, там внесено 500 мільйонів на підтримку рознесення пенсій у села. Достатньо багато коштів виділено і для лікування онкохворих дітей. Значні додаткові суми передбачені і на забезпечення безкоштовними ліками, на інші соціальні потреби», – розповіла Луценко.

Тож вона вважає: депутати дійшли консенсусу, оскільки, на її думку, у залі – «рішуче бажання проголосувати» за законопроект.

«Думаю, що це буде ближче до другої половини дня. Та ще не завершено питання бюджетоутворюючого закону. Комітет Южаніної ще до кінця не розглянув тем, пов’язаних із податками та змінами, на які опиратиметься бюджет на 2019 рік. Тому все залежатиме саме від того, як спрацює цей комітет», – зауважила нардеп.

Вона розповіла: якраз сьогодні ці питання і розглядатимуться, пройде спеціальне засідання профільного комітету.

«Без закону про зміни до Податкового кодексу, звичайно, розглядати бюджет нереалістично, та, думаю, що сьогодні впораємось із цим завданням. Це не вперше матимемо такий інтенсивний четвер», – підкреслила Луценко.

Водночас, вона наголосила: вважає, що все ж вдасться знайти аргументи, щоб переконати депутатів, які критикують держбюджет. Результат побачимо уже після того, як в залі розглянуть саме законопроект про зміни до податкового кодексу.

Окрім того, вона розповіла: зараз Україна очікує на 2 мільярди доларів траншу МВФ. Тож, тільки-но бюджет проголосують та підпишуть, затримок із виділенням цих коштів не буде. Мовляв, сам Фонд на цьому наголошував.

«На 2019 рік припадає повернення коштів за кредитами, взятими ще при урядуванні Тимошенко та Азарова», – зауважила депутат.

Відтак, за її словами, комітет Южаніної якраз розглядатиме питання, яка сума буде достатньою для відповідного збалансування дохідної і видаткової частин.

Також Луценко прокоментувала і заплановані кадрові голосування – призначення Діани Макорової міністром фінансів та Ірини Фріз як керівника Міністерства з питань ветеранів.

«За Макарову будуть голосувати у залі, є консенсус, вона проявила себе дуже грамотним в.о. міністра фінансів, провела блискучі перемовини із МВФ, гарно працює і з депутатським корпусом чи податковим комітетом. Ми бачили її  як справжнього фахівця своєї справи, тому підтримуватимемо цю кандидатуру», – зазначила представник Президента у парламенті.

Окрім того, на її думку, у Раді будуть голоси і за призначення Ірини Фріз. Мовляв, це також хороша кандидатура.

«Вона грамотна, працює із нашими військовими, є автором низки законів, пов’язаних із покращенням учасників бойових дій. Думаю, вона зможе прекрасно та достойно представити це міністерство. Також припускаю, що сьогодні голосуватимемо і за відставку міністра сільського господарства Тараса Кутового, який через певні обставини хоче покинути свою посаду. Думаю, зал підтримає і це рішення», – зазначила Ірина Луценко.

Як повідомлялось, Комітет Верховної Ради з питань бюджету рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект №9000 «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 20:43 :19