Новини » Світ 21 листопада, 2018, 18:09
Жити на Гаваях у скафандрі: у США запустили симулятор штучної місячної колонії

Впродовж п’яти років невелика марсіанська колонія жила на Гаваях за багато кілометрів від цивілізації. Гавайський центр аналогії і симуляцій освоєння космосу або HI-SEAS діяв під невеликим білим куполом на схилі масивного вулкана під назвою Мауна Лоа. Тут виживати на Марсі вчилися до шести людей впродовж року. Вони готували заморожені страви, приймали душ за 30 секунд, щоб заощадити воду, вдягали скафандри кожного разу, коли виходили з купола.

Про це повідомляє The Atlantic, пише УНІАН.

Щоб відтворити час зв’язку між Землею і Марсом, учасники програми чекали 20 хвилин для відправки листа родичам, а потім ще 20 хвилин очікували на відповідь. Інколи, засинаючи в абсолютній тиші, їм дійсно здавалося, що вони на Марсі. Але у лютому цього року щось пішло не так. Остання шоста місія тривала лише чотири дні і була зупинена, коли одного з членів екіпажу винесли на ношах і відвезли в лікарню. Під куполом сталися проблеми з електрозабезпеченням. Процес усунення несправності закінчився тим, що один з членів марсіанської програми зазнав удару струмом. Інших учасників місії теж евакуювали. Говорили про те, щоб шоста команда повернулася. Адже пораненого учасника виписали з лікарні того ж дня. Однак, проблеми зі здоров’ям почалися в іншого члена місії, і він покинув програму. Симуляція колонії на Марсі не могла продовжуватися в складі трьох людей. Тому марсіанську програму призупинили.

Але купол на Мауна Лао не стояв порожнім. Поки Університет Гаваїв і NASA розслідували інцидент, заможний підприємець з Нідерландів, який збудував купол, подумав, як би його можна було використати.

Генк Роджерс заробив своє багатство, розробляючи комп’ютерні ігри. Його захоплює освоєння космосу, а зокрема ідея побудови людських поселень в інших світах. Він стверджує, що життю на Землі, як і програмам в його комп’ютері, потрібні резервні копії. Саме тому він вирішив збудувати купол на Гаваях. А коли остання симуляція Марсу перервалася, він побачив нову можливість. Під керівництвом і за фінансування Роджерса HI-SEAS відновить свою роботу вже цього року. Але тепер це буде не марсіанська симуляція, а колонія на Місяці.

Підприємець ще раніше хотів збудувати новий купол на Мауна Лао спеціально для симуляції життя людей на Місяці. На його думку, колонізація природного супутника Землі – це наступний логічний крок для людського освоєння космосу, який буде дуже важливии для майбутньої місії на Марс.

«Я бачу це так: ви щойно винайшли каное. Сидячи на острові Мауї ви дивитися в напрямку Ланаї, який просто поруч. А хтось каже: «Ей, давай пливти в Англію». А я кажу: давайте спочатку допливемо до Ланаї. Давайте навчимося жити на Місяці, перш ніж почнемо спроби жити на Марсі», – сказав Роджерс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-27 00:14 :36