Євробляхи як поведінковий феномен

Уникаючи правової оцінки оптимізації витрат на легалізацію використання ввезених в Україну авто, слід дивитися на проблему в комплексі.

Бажання знизити витрати є природним прагненням людини епохи капіталізму (розвиненого чи дикого нашого), а, інколи, навіть природною необхідністю. Кажуть, на заході є професія «фахівець з оптимізації податків», що доводить тезу про те, що людина має те, про що їй вдалося домовитися, а не, на що заслуговує. Та повернемось до блях…

В ситуації, коли в суспільстві не працюють норми права, виникає феномен подвійних стандартів, що проявляється у різних формах взаємодії. Тотальні порушення правил паркування, що виникають через нікчемну інфраструктуру, цілодобово відчинені вікна у квартирах мешканців, що отримують субсидії, внесення невірних даних під час реєстрації дитини в електронну чергу в садок, автобуси із студентами під час голосування за проекти громадської участі та багато іншого. В цей перелік, попри критику, можна включити використання нерозмитнених автівок. Відсутність правил, незворотності покарання та/чи винагороди за конкретні вчинки формує поведінкову шизофренію. Ми перебуваємо в ситуації правового вакууму, коли більшість здійснює оцінку прийнятності чи не прийнятності поведінки за принципом «то залежить».

Красти не можна, але якщо в олігарха… Податки треба платити, але не такі високі… На жаль, вислів про два бажання «щоб не було корупції і, якшо шо, кум міг порішати» викликає не іронічний, а поблажливий сміх співгромадян, бо у кожного є той кум (куме, привіт!).

Не беруся оцінювати поведінку користувачів (бо вони не власники) автівок на іноземній реєстрації, та вони, радше, один із наслідків функціонування системи, а не її причина. Проблема виникла давно і довго загострювалася. Та «хто без гріха, нехай першим кине в неї камінь».

Коли нарікатимемо на протестувальників на міжнародних трасах, згадайте, як додаєте газу на зелений мигаючий сигнал світлофора, «економите» ресурс поворотних сигналів, заходите до лікаря «лише спитати», забігаєте в магазин за 5 хвилин до закриття, не йдете голосувати, бо падає дощ, вважаєте себе невидимим у транспорті, коли варто поступитись місцем та у багатьох інших випадках.

У кожного з нас є свої «бляхи», у кожного з нас є істотний перелік їх використовувати. Та, щоб стати кращими, мусимо їх позбуватися. Починати варто із своїх, а не тих, що на дорозі.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...