Новини » Суспільство 21 листопада, 2018, 15:17
В Україні хочуть запровадити домашню форму здобуття загальної середньої освіти
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах».

Проект покликаний встановити єдині підходи до врегулювання порядку отримання загальної середньої освіти за індивідуальною формою згідно з Законом «Про освіту», пише jurliga.ligazakon.net.

Запропоновано оновити Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

Зокрема, передбачено:

  • визначити особливості здобуття освіти за екстернатною (екстернат), сімейної (домашньої) формам і педагогічного патронажу, що є різновидами індивідуальної форми отримання освіти, згідно із зазначеним Законом;
  • створити умови для впровадження нових форм здобуття загальної середньої освіти – сімейної (домашньої) і педагогічного патронажу.

Також визначено особливості екстернатної форми навчання. Зокрема, встановлено, що екстерном є особа, зарахована до закладу освіти на екстернат для самостійного засвоєння освітньої програми і проходження річного оцінювання навчальних досягнень та / або атестації.

Заклад освіти організовує екстернат для одержувачів освіти незалежно від верхньої межі їх віку.

Отримання освіти за сімейною (домашньої) формі можливо для осіб, батьки або інші законні представники яких виявили бажання організовувати освітній процес самостійно. До заяви про зарахування (перекладі) на сімейну (домашню) форму отримання освіти додається документ, виданий службою у справах дітей, про відсутність одержувача освіти на обліку дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Педагогічний патронаж може бути організований для:

  • одержувачів початкового і базової середньої освіти, які проживають в селах і селищах (коли кількість учнів у класі закладу освіти становить менше п’яти осіб);
  • осіб з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю;
  • одержувачів освіти, які за станом здоров’я не можуть відвідувати заклад освіти, оскільки знаходяться на лікуванні (стаціонарному або амбулаторному) більше 1 місяця, і т. П.

Зауваження та пропозиції МОН просить надсилати до 10 грудня 2018 року на e-mail: linnik@mon.gov.ua (Линник Олена Олегівна), storchak@mon.gov.ua (Сторчак Ніна Анатоліївна) або за адресою: Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 01:35 :13