Новини » Політика 21 листопада, 2018, 19:28
Політолог запевняє, що засилля корупції на екрані, а не в повсякденному житті
ZIK
ZIK

В Україні корупція міфологізована. Справа в тому, що коли люди чують по телебаченню про засилля корупції, вони починають підтримувати цю думку. Але якщо запитати про те, скільки і кому вони заплатила протягом останнього року, виявляється, що вони нікому не платили.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Володимир Цибулько.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чому Україна так і не просунулася в боротьбі з корупцією, що вважається найбільшим розчаруванням громадян на цей момент, пан Цибулько сказав, що боротьба з корупцією, попри доволі ефективні кроки, міфологізована.

«Коли люди весь час по телебаченню чують про засилля корупції, вони починають підтримувати цю думку. Але якщо безпосередньо запитуєш когось про те, скільки і кому особа заплатила протягом останнього року, наприклад, поліцейському, митнику, прокурору, судді, вчителю, медику, то людина робить круглі очі й відповідає, що нікому не платила», – зауважив політолог.

За його словами, виникає питання, якщо люди у власному житті не стикаються з корупцію, то чому вони говорять про її засилля. Справа в тому, що на особистісному рівні корупційність зменшена, але після тиску медіа утворилося стійке уявлення про те, що десь у державі крадуть в неймовірних розмірах. 

«Причому у більшості про це говорять люди, які не уявляють, як працює система Prozorro, як відбуваються державні закупівлі. Хоча шахрайство там таки є», – сказав Цибулько.

Також пан Цибулько додав, що під корупцією розуміють не тільки крадіжку грошей, а загалом суб'єктивну можливість впливати на управлінські рішення певного чиновника.

«Корупція – це і про впливи, і кадрові призначення. Якщо державна управлінська система переходить частково на електронне урядування, що ми спостерігаємо, це дозволяє знизити чиїсь впливи. До речі, Україна найінтенсивніше співпрацює з Естонією щодо залучення її досвіду в електронне урядування», – констатував гість програми.

Нагадаємо, що 21 листопада Україна відзначає п’яту річницю початку Революції Гідності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 07:34 :30