Новини » Економіка 21 листопада, 2018, 12:30
Підприємець: Щодня Україну покидає 74 працездатні особи
ZIK
ZIK

Чи не найбільшою проблемою для бізнесу є незбалансована податкова система, яка регулюється податковим кодексом. Через те, що вона нечітка, чиновники ДФС трактують її по-своєму, а тому можуть легко оштрафувати підприємця, який залишається незахищеним. Тому у пошуках кращих умов праці, українці виїжджають закордон. Дефіцит кваліфікованих кадрів вже відчутний.

Про це в ефірі проекту «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів координатор проектів ГО «Єдина сила», підприємець Михайло Скляр.

«В економіці ховаються всі невирішені проблеми України. Водночас, підприємництво – це головний чинник, який створює економічну спроможність. Як наслідок, в нас починає налагоджуватися, наприклад, інфраструктура», – підкреслює Михайло Скляр.

Бізнесмен звертає увагу на основні проблеми, з якими зустрічаються молоді підприємці.

«Чи не найбільшою проблемою є незбалансована податкова система, яка регулюється податковим кодексом. На жаль, вимоги кодексу – нечіткі. Тому чиновники ДФС можуть це трактувати так, як їм вигідно і робити підприємців винними, перевіряти їх, накладати штрафи тощо», – каже експерт.

Крім того, підприємцям складно впоратися із підключенням електрики, наголошує Михайло Скляр.

«Щоби підключити світло до виробництва, потрібно працювати над цим безліч років і заплатити не один хабар. Крім того, законодавство регулярно змінюється. Тому відсутній ще й правовий захист підприємця, активізується рейдерство», – розповідає бізнесмен.

Що цікаво, на ринку праці з’являється дефіцит кваліфікованих кадрів, зазначає експерт.

«Професіонали вже не шукають роботу в Україні, а виїжджають закордон. За статистикою, щодня 74 працездатні особи їдуть на роботу в інші країни», – говорить підприємець.

Корінь проблеми у тому, що Україна перетворюється на чиновницьку державу, де власне чиновники для підприємців і судді, і прокурори, бо наділені правом «карати чи помилувати», вважає Михайло Скляр.

«Будь-який чиновник наділений безкарністю за свої дії. Однак, я не розумію, чому підприємцями займається СБУ, прокуратура, Національна поліція, військова прокуратура?», – обурюється експерт.

Він переконаний, що саме СБУ займається руйнацією ІТ-галузі в Україні. Перші кроки у цьому напрямку зроблені приблизно півтори роки тому.

«Наші фахівці виїхали закордон і піднімають економіку інших держав. Чи хтось із СБУ відповів за свої дії? Ні», – коментує підприємець.

Крім того, експерт зауважує, що у вересні був дефіцит податкових надходжень до державного бюджету, який становив 96 мільярдів гривень.

До слова, нещодавно вперше український бізнес з’явився на ринку Китаю. Так, у Шанхаї, під час міжнародної імпортної виставки CIIE 2018 свою продукцію представили підприємства «Атомкомплект», «Станкін», «Мікрол», «Київприлад», «Елміз», «Імпульс», «Енергія води», «Семпал», «Кернел», «Терра Фуд», «Ічня» та багато інших.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:27 :10