Новини » Київ 21 листопада, 2018, 15:10
На Золочівщині відкрили музей стародруків
На Золочівщині відкрили музей стародруків
На Золочівщині відкрили музей стародруків

У селі Скнилів Золочівського району відбулося відкриття музею стародруків в «Краєзнавчій бібліотеці Анатолія Недільського».

Про це йдеться у повідомленні Золочівської райдержадміністрації.

«Сьогодні ми є свідками звершення ще однієї важливої справи – відкриття музею стародруків. Нам неймовірно пощастило мати такого краянина – патріота та інтелектуала, який усі скарби, надбані за життя, приніс у родинне село Скнилів на Золочівщину. Такі люди руйнують стереотипи про провінцію. Скнилів набрав ваги культурно-мистецького центру завдяки краєзнавчій бібліотеці Анатолія Недільського, яку ми велелюдно, як і сьогодні, відкривали у червні цього року.

Найблагородніший шлях колекціонера, коли він веде до народу.

І віднині ці рідкісні видання стануть надбанням для усієї України, що, своєю чергою, відкриватиме людям нашу чудову землю, родинну колиску Будителя Галичини, поета Маркіяна Шашкевича, Батька січей Кирила Трильовського, генерала УГА Віктора Курмановича, міністра зовнішніх зв’язків в уряді ЗУНР Василя Панейка, прибрану Батьківщину міністра економіки ЗУНР Теодора Ваня, головнокомандувача УГА Мирона Тарнавського, письменників, науковців. І в цьому ряду стоїть ім’я Анатолія Недільського – книголюба, колекціонера, краєзнавця, що любить Україну не на словах, а втілює цей ще один унікальний культурний проект на батьківському обійсті за власний кошт», – зазначив у вітальному слові голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Довівдка.

Унікальна краєзнавча бібліотека Анатолія Недільського, в якій зібрано понад 20 тисяч книг, архіви відомих людей. Є тут читальня, літній та зимовий коференц-зали, постійна виставка народних дереворитів, розташована в окремому залі. А крім того, до комплексу належать і два музеї – літературно-краєзнавчий та музей любові – й кімната для кави, і три кімнати готельного типу, басейн та літня сцена.

Анатолій Недільський – особистість надзвичайна. Депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання, книголюб, ерудит, колекціонер, власник книгарні «Рідкісна книга», розташованої на вулиці І. Франка у Львові. Чимало українських колекціонерів за його фаховими порадами формували свої книгозбірні.

Добірку творів красного письменства Галичини кінця ХІХ-початку ХХ століть, придбану в книгарні пана Анатолія, Фонд «Рідна країна» (засновник Микола Томенко) передав до музею М. Старицького у Кліщинцях Чорнобаївського району, що на Черкащині. Таке от символічне духовне єднання Галичини з Правобережям.

Анатолій Недільський вклав власні, зароблені кошти не у ресторан чи кав’ярню, а в бібліотеку-музей. Та ще й з таким зібранням, яким можуть похвалитися далеко не всі бібліотеки. А побудував комплекс пан Анатолій, до речі, на батьківському обійсті.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 22:39 :49