Новини » Суспільство 21 листопада, 2018, 18:14
На честь Героїв Небесної Сотні в Україні заснували державні стипендії для молодих учених

Уряд визначив, як обиратимуть стипендіатів та призначатимуть державні іменні стипендії для найкращих молодих учених, встановлені для вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

Відповідну постанову було прийнято 21 листопада 2018 року, під час засідання Кабінету міністрів. Документ було розроблено МОН спільно з ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та Радою молодих учених при МОН.

Стипендії для молодих учених започатковані на честь Героїв Небесної Сотні: Дмитра Максимова, Назарія Войтовича, Романа Гурика, Устима Голоднюка, Юрія Поправки.

«Дуже знаково, що це рішення уряд прийняв саме сьогодні, в День Гідності і Свободи. Завдяки тому, що запрацює ще один канал підтримки молодих учених, ми зможемо залучати більше молоді до науки, дати більше коштів нашим талановитим дослідникам. І водночас так ми можемо віддати шану тим героям, що полягли за нашу свободу», – відзначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Щороку до Дня Гідності та Свободи – 21 листопада – у кожній з номінацій призначатимуть по 5 стипендій терміном на 1 рік. Їх розмір становитиме два прожиткових мінімуми для працездатних осіб на початок бюджетного року (наразі це близько 3,5 тис. грн). Стипендії виплачуватимуться додатково до посадового окладу, академічних стипендій, різних доплат і надбавок.

Стипендіатів обиратимуть на конкурсних засадах. Для цього МОН створить комісію з відбору претендентів, до якої можуть входити представники родин героїв, чиїми іменами названі номінації, ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», наукової спільноти, рад молодих учених, Міністерства освіти і науки.

Претендувати на отримання стипендій можуть молоді вчені – наукові та науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти вишів і наукових установ. Вік кандидатів не повинен перевищувати 35 років (40 років – для докторів наук та тих, хто навчається в докторантурі) станом на 1 січня того року, в якому починається виплата стипендії.

Кожен претендент обов’язково повинен мати вагомі наукові результати з того напряму, в якому працює або навчається. Вони підтверджуються такими формами, як монографії, наукові статті, зокрема в Web of Science, Scopus, Index Copernicus, охоронні документи на інтелектуальну власність тощо. Також неодмінно враховуватиметься активна громадянська позиція.

Конкурс на здобуття стипендії та перелік стипендіатів затверджуватимуться наказами МОН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 10:39 :09