Новини » Політика 21 листопада, 2018, 4:45
Клімкін обговорив з архієпископом Відня допомогу Донбасу та автокефалію УПЦ
Міністр закордонних справ Павло Клімкін провів зустріч з Архиєпископом Відня, Ординарієм для вірних усіх Східних Католицьких Церков в Австрії кардиналом Крістофом Шенборном
Міністр закордонних справ Павло Клімкін провів зустріч з Архиєпископом Відня, Ординарієм для вірних усіх Східних Католицьких Церков в Австрії кардиналом Крістофом Шенборном

Міністр закордонних справ Павло Клімкін провів зустріч з Архиєпископом Відня, Ординарієм для вірних усіх Східних Католицьких Церков в Австрії кардиналом Крістофом Шенборном.

Сторони обговорили, зокрема, гуманітарну допомогу постраждалим на Донбасі, створення єдиної помісної УПЦ та Голодомор в Україні 1932-1933 років, написав глава МЗС на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні у Відні мав зустріч з австрійським кардиналом Крістофом Шенборном, з яким говорили про все: починаючи від діяльності Caritas в Україні та, зокрема, на Донбасі і закінчуючи створенням єдиної помісної Української православної церкви», – написав Клімкін.

За словами міністра, одна історія насправді емоційно його вразила: «Кардинал показував фото, що документально доводять злочин Голодомору. В ті часи ці фотографії були передані до Відня. І тодішній кардинал Теодор Інніцер мав сміливість відкрито говорити про нашу трагедію. Він видавав брошюри та всіма можливими засобами закликав Європу нас почути».

За словами Клімкіна, дивитись на ці фотографії без болю насправді неможливо. «Нескінченні черги за маленьким шматком хліба та мертві тіла на дорозі. Але найбільше мене зачепила світлина, на якій зображена лише одна табличка на дереві: «Тут хоронити не можна», – написав він.

Він додав, що ця документальна колекція – «унікальний матеріал, що доводить масштаб злочину та трагедії Голодомору».

«Наступного року обов’язково покажемо ці фотографії світу», – додав міністр.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін 20-21 листопада перебуває з робочим візитом у Республіці Австрія.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:24 :23