Новини » Львів 21 листопада, 2018, 16:07
Інвестор з Данії зведе на Львівщині першу в Україні новітню хутрову ферму

Данська фірма Eikon Development планує збудувати на Львівщині першу в Україні хутрову ферму за європейськими стандартами. Прогнозується, що підприємство забезпечить майже 350 робочих місць, дасть чималі надходження до бюджету і позитивно вплине на розвиток районної інфраструктури.

Про це представники Eikon Development повідомили під час прес-конференції.

На Львівщині біля містечка Броди планують збудувати першу в Україні пілотну ферму з вирощування норок за найвищим європейським стандартом утримання хутрових тварин – WelFur.

Там запровадять «Програму оцінки утримання тварин», яку розробили сім провідних університетів та інститутів Європи Університету Східної Фінляндії (кафедра біологічних наук), МТТ Науково-дослідного центру сільськогосподарської та харчової промисловості Фінляндії (дослідження тваринництва), Орхуського університету (кафедра здоров’я тварин та біологічних наук), Норвезького університету медико-біологічних наук (кафедра наук про тварин та аквакультуру), Шведського університету сільськогосподарських наук (кафедра екології і здоров’я тварин), Утрехтського університету (кафедра досліджень тварин у науці та суспільства) та Французького національного інституту агрономічних досліджень.

Про наміри данців розповів інвестор – генеральний директор Eikon Development Пол Бах.

«Данія – одна із передових країн, яка досліджує і вирощує норок. Уряди інших країн беруть приклад з цієї держави у питаннях вдосконалення законодавства з догляду за тваринами. Данія є також автором наукових досліджень щодо догляду за хутряними тваринами. Базуючись на дослідженнях кількох університетів, а також тих, які ми проводили в країні, Єврокомісія розробила програму поводження з тваринами, яка називається WelFur», – наголосив Пол Бах.

Програма складається із 4 базових принципів, які передбачають належні умови утримання тварин. Йдеться про просторі клітки, доступ до свіжої води, захист від впливу навколишнього середовища і доступ до місць гніздування та іграшок. Норки також отримують збалансоване харчування за контрольованою рецептурою, ветеринарний нагляд і належне та правильне ставлення.

Інвестор обіцяє дотримуватися стандартів. «Усе буде збудовано, відповідно до законодавства Данії і Європейського Союзу. Наші плани не обмежуються будівництвом ферм. У майбутньому плануємо звести і біогазовий завод для утилізації відходів ферм і встановити сонячні батареї на території ферми», – каже Бах.

У свою чергу, радник консульського відділу Посольства Королівства Данія в Україні Василь Заліщук повідомив, що зараз на українському ринку хутра працює понад 200 компаній, а перше хутрове виробництво на Франківщині започаткували ще 1891 року.

«Для нас надзвичайно важливим є побудова діалогу між бізнесом, органами державного управління та місцевими громадами. Дуже важливо донести правильну позицію щодо стандартів утримання тварин і утилізації відходів та розвитку загального добробуту», – зазначив Заліщук.

Він сподівається, що інвестиційний проект допоможе створити на Львівщині майже 350 робочих місць, дасть чималі надходження до бюджету і позитивно вплине на розвиток районної інфраструктури.

Місцем для ферм обрали Бродівщину, адже для району – це традиційний промисел.

«Львівщина має давній досвід розведення хутрових тварин. Я ще пам’ятаю, як за радянських часів навіть у Бродівському районі були великі ферми, де вирощували норок і були великі обсяги виробництва. За даними на 1 січня поточного року, в Україні утримували майже 250 тисяч хутрових звірів. На Львівщині також є такі підприємства», – повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Людмила Гончаренко.

 

Обласна влада очікує від проекту інвестицій в економіку Львівщини, створення нових робочих місць у сільській місцевості, стримування трудової міграції.

«Це – великі кошти, які будуть вливатися до місцевих бюджетів і бюджетів усіх рівнів», – наголосила Людмила Гончаренко.

Нове підприємство допоможе також з утилізацією відходів птахівництва. Посадовець висловила сподівання, що проект запровадить нові стандарти для усієї галузі.

Передбачено і післяпроектний моніторинг діяльності.

«Тобто, всі зобов’язання, які пропишуть у висновку про вплив на довкілля, підприємство повинно буде виконувати. Тому ми вітаємо в області екологічно відповідальних інвесторів, яким, я маю надію, буде цей проект», – підкреслив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

Про деталі майбутнього комплексу повідомив керівник проекту Eikon Development в Україні Володимир Федина. За його словами, поголів’я основного стада – 300 000 норок. Це 50 000 самок і 250 000 молодняка. Реалізація проекту планується у Бродівському районі на території Язлівчицької та Лешнівської сільських рад поза межами населених пунктів. Комплекс збудують з нуля, відповідно до найновіших європейських технологій і стандартів. Інвестиції в одну ферму – близько 11 мільйонів євро. Після погодження документації, ферму планують збудувати за півроку. На одній фермі працюватиме майже 70 працівників, без урахування адміністративного персоналу.

Обіцяють і високі зарплати – від 10 000 гривень, після сплати податків. Сума сплачених податків до бюджетів усіх рівні становитиме 74 мільйони гривень. »Будуючи норкові ферми з дотриманням стандартів WelFur, маємо унікальну можливість відбудувати хутряну галузь України, перезапустити її з абсолютно новими стандартами, які діють у Європейському Союзі і які нині є найпередовішими», – наголосив Володимир Федина. Продукцію ферми реалізовуватимуть на аукціоні в Копенгагені.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 13:44 :57