Новини » Суспільство 21 листопада, 2018, 12:17
Горбатюк про розслідування злочинів проти Майдану: Основна частина роботи вже проведена
ZIK
ZIK

Попри значні труднощі, із якими зіштовхуються слідчі та прокурори при розслідуванні злочинів проти Майдану, у цьому напрямку уже є досить відчутні результати. Можна сказати, що правоохоронцям уже вдалось провести основну частину роботи.

Про це начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк розповів під час брифінгу, який транслював ZIK.

Він наголосив: щодо злочинів проти Майдану по всій Україні проводяться розслідування у 4 700 епізодах.

«При цьому понад 4 100 злочинів розслідують саме слідчі Генеральної прокуратури. У штаті в нас 46 слідчих та галузевий відділ – 33 прокурори», – розповів Горбатюк.

Він підкреслив: більшість злочинів були вчинені у різний час та спосіб, в різних місцях і різними особами. Понад 15 тисяч осіб перевіряються на причетність до вчинення цих злочинів, у тому числі і правоохоронці.

«За останній рік повідомлено про підозру 42 особам. З них – 5 прокурорів, 7 суддів, 24 правоохоронці, серед яких 1 слідчий та ще 5 тітушок. У поточному році за результатами розслідувань до суду направлено 16 обвинувальних актів щодо 34 осіб. За результатами розгляду судами ухвалено 4 обвинувальні вироки, у трьох із цих випадках – позбавлення волі», – повідомив Горбатюк.

При цьому він підкреслив: це лише загальні цифри, зведені щодо кожного епізоду – починаючи з 30 листопада і закінчуючи розстрілами 20 лютого та роздачею зброї тітушкам.

«Якщо говорити про зроблену роботу та результати розкриття злочинів – зібрання слідчими і прокурорами даних, які дозволяють стверджувати про встановлення обставин злочинів та причетних до їх вчинення, чи дозволяє це вказувати, що результати розслідувань відсутні?», – підкреслив він.

Адже, за словами Горбатюка, за кожною підозрою «стоїть величезна робота слідчих і прокурорів». До того ж, слідство стикається із потужними перешкодами та несприянням у розслідуванні – починаючи від небажання давати покази і завершуючи проблемами судового розгляду.

«Не рахуючи процесуальних дій, було проведено понад 30 тисяч слідчих дій. Відбулось величезне опрацювання масиву відеозаписів на десятки терабайт. Йдеться і про десятки тисяч телефонних з’єднань, і складення із них баз даних», – розповів начальник управління спецрослідувань.

Водночас, він наголосив: звичайно,  ще є багато недоліків. Однак, питання в тому, як відділ спецрозслідувань реагує на них. Мовляв, слідчі ГПУ реагують на всі заяви про недопит когось із свідків.

«По-справжньому конструктивна критика йде найперше від родин Небесної сотні та їхніх адвокатів. Надаючи клопотання чи скарги, вони допомагають встановлювати усі обставини і рухатись вперед. Тому результати є, вони достатньо відчутні. Можна сказати, що основна частина роботи зараз уже проведена», – підкреслив Сергій Горбатюк.

Як повідомлялось, сьогодні Україна відзначає День гідності та свободи. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:29 :40