Новини » Суспільство 21 листопада, 2018, 13:18
Береза: Французька революція тривала 10 років і Майдан також ще триватиме
ZIK
ZIK

Сьогодні Україна відзначає п’яту річницю Революції гідності. Можна констатувати те, що вона і досі триває. Адже наразі не виконані усі вимоги її учасників.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив народний депутат Борислав Береза.

«У 2013 році люди показали, що хочуть жити в іншому світі. На жаль, мирний протест закінчився після того, як  брутально побили студентів до крові. І саме тоді змінився протестний рух», – сказав Береза.

Він вважає, хоч країна змінюється, але через те, що не всі обіцянки були виконані, Майдан цілком може відродитися.  

«Я сьогодні писав про те, що будь-який майдан може бути продовжений. Більше того, я вважаю, через те, що не були виконані обіцянки Майдану, процес не може бути закінчений. Навіть Французька революція тривала десять років», – прокоментував він.

На його думку, проблема полягає у тому, що ті, хто керують країною, забули, для чого їх обрали. 

«Сьогодні вшановуємо п’яту річницю з початку Революції гідності. Але не кожен політик, який стояв на сцені Майдану і обіцяв, що «тітушок», кнопкодавців, злодіїв та корупціонерів буде покарано, виконав її. Було б добре, якби вони без охорони вийшли до людей і розповіли, що зараз відбувається. Чому деякі «ланцелоти», які боролися з драконами, самі стали «драконами?», – запитує нардеп.

Він також вважає, що зняти депутатську недоторканність на Майдані запропонували тоді, коли вже не було, що пропонувати. 

«На Євромайдані головним питанням була євроінтеграція та курс на неї. Скасування депутатської недоторканності з’явилося тоді, коли зі сцени вже не знали, що пропонувати людям. Наразі її не зняли, бо існує безкарність, з’являється можливість рецидиву і тому ціла низка корупціонерів переховується закордоном, хоча мала б сидіти за гратами», – прокоментував Береза.

Нагадаємо, увечері 21 листопада 2013 року у відповідь на відмову Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з ЄС і фактичну відмову від курсу на євроінтеграцію, на Майдані Незалежності в центрі Києва почали збиратися громадяни України. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 08:00 :44