Новини » Політика

Журналіст запропонував В’ятровичу організувати суд над комунізмом

ZIK

Саме Володимир В’ятрович відновив процес декомунізації та зробив його загальнодержавним. Тому було б непогано, якби він організував ще й суд над комунізмом.

Таку думку висловив журналіст Юрій Луканов у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Насправді декомунізація почалася ще в 90-х роках, і люди тоді сприймали її спокійно. Була досить цікава історія, коли ще до проголошення незалежності України з Тернопільської міськради прогнали комуністів. Після чого вулиця Леніна була перейменована на Бандери. Утім на цій же вулиці розташовувалося відділення КГБ, яке потім змушене було свій центральний вхід переносити на іншу вулицю», – пригадав Юрій Луканов.

Тоді ж перейменували місто Жданов на Маріуполь та змінили ще низку комуністичних назв і топонімів. Утім поступово ця хвиля декомунізації зупинилася, адже й так відбувалася досить кволо.

«Після останньої хвилі декомунізації – початку Євромайдану та Революції гідності – призначення директором Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича було дуже правильним кроком. Він відомий тим, що відкривав архіви СБУ і взагалі є колосальною постаттю. Саме він відновив цей процес декомунізації та зробив його загальнодержавним. Тому було б непогано, якби В’ятрович організував ще й суд над комунізмом», – запропонував Юрій Луканов.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України підтримала перейменування Кіровоградського району на Кропивницький район. За проект Постанови про перейменування Кіровоградського району Кіровоградської області № 4906 під час вечірнього засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, проголосував 231 обранець.Loading...