Новини » Політика 20 листопада, 2018, 13:49
Яковина: У найближчі 5-7 років Україна не вступить у жоден військово-політичний альянс
ZIK
ZIK

У наступні п’ять-сім років Україна не зможе вступити ані в Європейську армію, і не стане членом НАТО чи будь-якого іншого альянсу. Водночас, заяви політиків про протилежне є лише передвиборчими гаслами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив журналіст-міжнародник Іван Яковина.

«Зараз у Європі багато говорять про перспективи створення Європейської армії. Вона начебто має діяти незалежно від НАТО. Та я думаю, що шансів вступити туди у нас ще менше, аніж в НАТО. Адже там справами будуть керувати Франція та Німеччина, а вони навряд чи бачать Україну серед своїх союзників», – наголошує експерт.

На співпрацю з Україною швидше погодиться США і Польща, переконаний Іван Яковина.

«Однак, я думаю, що у найближчі п’ять-сім років Україна точно не вступить у будь-який воєнно-політичний альянс», – коментує журналіст-міжнародник.

Водночас, у Конституції можна закріпити все що завгодно, будь-які бажання. Втім, на темпах вступу до НАТО це не позначиться. Адже цей крок завжди є доволі складним і вимагає підготовки, наголошує Іван Яковина.

«Зараз заяви про вступ до НАТО – це лише передвиборча історія. Якщо політикам дуже хочеться, то нехай вставлять у Конституцію інформацію про бажання України бути частиною цієї міжнародної організації. Гірше від цього не стане, втім, це лише піар», – зазначає експерт.

Кожна нова влада пише Конституції під себе, зауважує Іван Яковина.

«Політики пишуть все, що захочуть. А що далі? У нині діючого президента завдання одне – переобратися, що доволі складно. Тому він вигадує дивні конструкції», – підкреслює журналіст-міжнародник.

До слова, нещодавно в НАТО відреагували на ідею створення армії ЄС. Там заявили, що Євросоюз, який прагне зміцнити власні оборонні спроможності, не має дублювати НАТО, його командні структури та підривати спроможності Альянсу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 09:15 :29