Новини » Політика 20 листопада, 2018, 13:13
Яковина: Допоки йде війна, ми не вступимо до НАТО
ZIK
ZIK

Поки в Україні є невирішені територіальні проблеми, активно йде війна – членом НАТО нам не стати. Крім цього, для вступу в організацію державі потрібний сильний економічний розвиток і ріст політичної культури.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорили журналіст-міжнародник Іван Яковина і експерт-міжнародник Тарас Семенюк.

«Дискусія про перспективу членства НАТО ведеться не перший рік, фактично, навіть з 2008. Тоді Німеччина і Франція виступили проти цієї перспективи. За часів Януковича взагалі були внесені зміни в закон про внутрішню і зовнішню політику України. У документі йшлося про те, що ми є позаблоковою державою, тобто ми не братимемо участь у військово-політичних блоках. Водночас, після 2014 року, цю статтю змінили і взяли курс на поглиблення співпраці і перспективу членства в НАТО», – розповідає Тарас Семенюк.

Тому він вважає, що закріплювати у Конституції бажання України вступи до НАТО радше не потрібно, адже вже є відповідний закон, а що більше – визначена стратегія.

«На мою думку, зараз політики хочуть в чергове наголосити на своєму баченні. Однак, я сумніваюся, що це вплине на динаміку набуття членства в НАТО», – наголошує Тарас Семенюк.

Водночас, Іван Яковина переконаний, що заяви членів Парламентської асамблеї НАТО про перспективи України стати членами організації треба розцінювати лише, як моральну підтримку.

«Поки в Україні є невирішені територіальні проблеми, активно йде війна – нашого членства в НАТО не буде. До того ж, нам потрібний ще й сильний економічний розвиток, ріст політичної культури тощо. Після цього реальні перспективи з’являться», – зазначає журналіст-міжнародник Іван Яковина.

Тарас Семенюк також переконаний, що спершу Україні треба закінчити війну і стати економічно добре розвиненою державою. Водночас, політичні заяви про вступ до НАТО він вважає лише передвиборчими гаслами.

«Мусимо відкинути емоції. Політики говорять про вступ до НАТО, бо думають, що отримають певні бонуси, голоси серед виборців. Та насправді в Україні треба розглядати альтернативні безпекові проекти», – додає експерт Тарас Семенюк.

До слова, нагадаємо, що згідно статистики, вступ України до НАТО підтримують 40% українців, проти виступають 36%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 02:26 :04