live
Новини » Політика 1622 Читать эту новость на русском

У 2020 році Парламентська асамблея НАТО уперше відбудеться в Україні, – Геращенко

Парламентська асамблея НАТО 2020 року пройде в Україні
загрузка...
загрузка...

У 2020 році засідання Парламентської асамблеї Північноатлантичного альянсу вперше відбудеться в Україні.

Про це сьогодні під час ранкового засідання Верховної Ради, яке транслює телеканал ZIK, повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко поінформувала, що вона у складі української делегації повернулася із засідання Парламентської асамблеї НАТО.

«Ця Асамблея була надзвичайно успішною для України. По-перше, нам вдалося добитися того, що вже у 2020 році Парламентська Асамблея НАТО уперше проходитиме в Україні. Крок за кроком ми наближаємося до нашої стратегічної мети – членства у НАТО», – зазначила Ірина Геращенко.

Перший заступник голови ВРУ зауважила, що українській делегації вдалося провести кілька поправок до важливих резолюцій, зокрема, поправки, що стосуються мілітаризації Криму та Азовського моря для протидії гібридним загрозам РФ, правки щодо протидії «Північного потоку-2» та закликали міжнародних партнерів включити не лише економічні, а й енергетичні санкції проти Росії.

«Нам вдалося провести поправки і про статус окупованих Росією територій Грузії і України, а також про посилення НАТОвських сил стримування на Сході. Ми закликаємо посилити присутність Альянсу в країнах Балтії і Чорноморського регіону», – повідомила Ірина Геращенко.

Читайте також: Парламентська асамблея НАТО ухвалила три жорсткі резолюції щодо Росії

Як повідомляли, Парламентська асамблея НАТО обрала новим президентом члена британського парламенту Маделін Мун.

Під час Парламентської асамблеї НАТО ухвалили кілька критичних щодо Росії резолюцій. Одна резолюція називається «Оновлення реакції на російські гібридні атака», а інша – «Посилення стримування НАТО на сході».

Нагадаємо, голова ВРУ Андрій Парубій заявив, що уже в середу, 21 листопада, Конституційний суд України може дати висновок щодо проекту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) № 9037.

20 вересня народні депутати скерували до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

Loading...
Loading...
Loading...