Новини » Політика 20 листопада, 2018, 16:52
Стерли «радянщину»: Рада перейменувала Кіровоградський район
Верховна Рада України
Верховна Рада України

Рада підтримала перейменування Кіровоградського району на Кропивницький район.

За проект Постанови про перейменування Кіровоградського району Кіровоградської області № 4906 під час вечірнього засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, проголосував 231 обранець.

Як ідеться у пояснювальній записці, перейменування Кіровоградського району Кіровоградської області пов’язане з необхідністю приведення його назви у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Голова підкомітету Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Микола Федорук нагадав, що питання щодо перейменування Рада розглядала рік тому, перейменувавши майже тисячу населених пунктів. З його слів, місто Кіровоград перейменували у Кропивницький, а назву Кіровоградського району не змінили з огляду на технічні моменти.

Микола Федорук зазначив, що Комітет рекомендував Раді проект постанови про перейменування Кіровоградського району прийняти у цілому.

Відповідаючи на запитання обранців про зміни назв населених пунктів в Україні (зокрема, нардеп Павло Кишкар нагадав про перейменування селища Новгородське на Донеччині, історична назва якого – Нью-Йорк), Микола Федорук показав парламентарям повну папку із документами, зазначивши, що це – пропозиції щодо перейменування. Він зазначив, що пропозиції щодо зміни назв три десятки разів включали у порядок денний засідань ВРУ, проте до них парламентарі так і не дійшли.

Під час обговорення обранці закликали стерти залишки радянщини і більшовицького тоталітаризму та захищати національні інтереси, зокрема, й українські символи.

Проект Постанови за основу і в цілому підтримав 231 депутат.

Як повідомляли раніше, Комітет з питань держбудівництва підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську та Кіровоградську області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 06:48 :38