Новини » Політика 20 листопада, 2018, 6:00
Парламентська асамблея НАТО ухвалила три жорсткі резолюції щодо Росії
НАТО. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ
НАТО. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Під час Парламентської асамблеї НАТО ухвалили кілька дуже критичних щодо Росії резолюцій.

Одна резолюція називається «Оновлення реакції на російські гібридні атаки», а інша – «Посилення стримування НАТО на сході», – повідомляє Укрінформ.

Автор першої резолюції, британський депутат Лорд Джоплінг критикує Росію за втручання у демократичні процеси інших держав, агресію проти України, використання отруйних хімічних речовин, порушення міжнародного права та інші безвідповідальні дії й дає державам-членам НАТО низку рекомендацій, серед яких – суттєве розширення санкцій проти РФ.

У другій резолюції звертається увага на все більш дестабілізуючу поведінку Росії на світовій арені та пропонується членам ПА НАТО збільшити інвестиції у розробку сучасного озброєння, спроможного стримувати амбіції Москви.

У ході дебатів також було представлено два розширені звіти, в яких детально аналізуються виклики, що їх Росія створює для НАТО.

Окрім того, делегати із 29 держав ухвалили й резолюцію «Енергетична безпека: стратегічний виклик для Альянсу». Її автор, член Литовського сейму Аусрін Армонайте нагадує про тривалу історію енергетичного шантажу Росією й закликає держави-члени НАТО працювати над диверсифікацією джерел постачання енергетичних ресурсів. У резолюції також окремо наголошується на необхідності уникнення енергетичної ізоляції України, у зв’язку із намаганням Росії збудувати трубопровід в обхід країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 21:11 :16