Новини » Суспільство 20 листопада, 2018, 22:46
NASA висадить свій марсохід на кратері, де мільярди років тому була річка

Американське космічне агентство NASA вирішило висадити новий марсохід на Марсі в липні 2020 року на кратері Езеро.

Про це йдеться на офіційному сайті NASA, – повідомляє ukranews.com.

Марсоход соберет на кратере образцы для отправки на Землю. Фото: NASA
Марсохід збере на кратері зразки для відправки на Землю. Фото: NASA

Вважається, що 3,5-3,9 мільярда років тому на кратері розташовувалися дельта річки і озеро.

Вчені припускають, що там могли залишитися органічні молекули і «інші можливі ознаки мікробного життя з води і опадів, які були принесені туди мільярди років назад».

Не так давно отправка на Марс марсохода считалась очень сложной задачей. Фото: NASA

Крім пошуку слідів органічного життя, марсохід повинен буде зібрати зразки каменю і грунту і заховати їх на поверхні Марса, і, можливо, до кінця 2020-х років їх можна буде доставити на Землю. На цей період плануються повноцінні дослідження.

«Отримання зразків з цього унікального місця кардинально змінить наш погляд на Марс і його придатність для життя», – заявили в NASA.

Ще недавно вдала посадка в місцях на кшталт кратера Езеро, як розповідають в NASA, вважалася надто складним завданням: в кратері величезна кількість каменів, скель, а також западин, де марсохід може застрягти. До запуску 2020 року інженерам вдалося в два рази зменшити площу зони посадки; крім того, вони розробили систему навігації при посадці, яка, як вважається, має дозволити уникнути небезпечних місць.

На планету відправлять ровер, схожий на «К’юріосіті», який знаходиться на планеті з 2011 року. У його завдання увійде дослідження геології планети, пошук на ній слідів життя і оцінка ситуації з природними ресурсами і ризиками для людей. В рамках місії на Марс також відправлять маленький вертоліт.

Кратер Езеро був обраний зі списку 60 можливих місць посадки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 03:25 :09