Новини » Економіка 20 листопада, 2018, 16:28
Кушнірук: За опалення відповідає міська влада
ZIK
ZIK

За опалення повністю відповідає міська влада. Адже будь-яке приватне підприємство, яке хоче постачати тепло місту, має попередньо отримати на це згоду на місцевому рівні. До того ж, якщо виникають зайві витрати через надто велику протяжність мереж, саме міська влада має подбати про нову ефективну систему надання тепла.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив економіст Борис Кушнірук.

«В тих містах, де є проблеми з опалювальним сезоном, закрадається думка, що можна частково не платити за газ. Деякі чиновники у такий спосіб зумисне перекладають відповідальність на державу», – каже експерт.

Економіст вважає це дивним, адже НАК «Нафтогаз» продає газ за дуже вигідною ціною, яка майже вдвічі нижча за ринкову. Крім того, експерт пригадує досвід Кривого Рогу.

«Для мене дуже цікавим і абсурдним містом є Кривий Ріг. Адже ще за радянських часів склалося так, що його довжина – 140 кілометрів. Враховуючи це, у півтори, а то й два рази тепло там коштує більше, аніж в інших містах. Все через протяжність мереж. Втрати – величезні. А хто за них платить?», – каже економіст.

Тому він переконаний, що слід вирішувати проблему модернізації теплових систем міст. Однак, питання не можна вирішити на рівні Києва.

«Кожне місто має визначити максимально ефективну модель забезпечення тепла. В столиці ви того не зробите. Політичної волі київської влади недостатньо, бо ж спершу все потрібно вирішити на місцевому рівні», – пояснює експерт.

Втім, дуже часто на місцевому рівні всіх все влаштовує, наголошує Борис Кушнірук.

«Виходить, що витрати і борги «вішають» на підприємства або просто не повертають їх НАК «Нафтогазу». До того ж, хто платить за субсидії? Фактично, ми зі своїх кишень. І робимо це тільки тому, що міська влада за всі роки незалежності нічого не зробила, щоб змінити систему постачання тепла», – упевнений експерт.

Не існує можливості централізовано врегулювати подачу тепла, тобто на рівні Києва, ще раз наголошує економіст.

«Це відповідальність міської влади. Чи може будь-яке приватне підприємство, лише з власної волі постачати теплом місто? Звісно ні. Спершу згоду дає міська влада», – додає Борис Кушнірук.

Раніше НАК «Нафтогаз України» заявив, що готовий виділяти кошти на субсидії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 23:48 :05