Новини » Політика 20 листопада, 2018, 12:57
Генпрокурор хоче забирати паспорти у депутатів, щодо яких є подання
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: rada.gov.ua/Микола Білокопитов
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: rada.gov.ua/Микола Білокопитов

Народних депутатів закликали підтримати законопроект, відповідно до якого у парламентарів, щодо яких є подання правоохоронних органів, того ж дня вилучають всі паспорти.

Про це сьогодні під час ранкового засідання Верховної Ради, яке транслює телеканал ZIK, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Генпрокурор, представляючи у ВРУ подання на нардепа Станіслава Березкіна та, зокрема, пояснюючи, якими є підстави для затримання парламентаря, зауважив, що «нардеп, маючи вплив на органи державної влади, а також паспорт і безперешкодну можливість покинути Україну, може вчинити те, що вже зробив один його колега, який до останнього дня клявся, що буде в Україні, але у день розгляду його підозри зник із території України».

Генпрокурор залишив на розсуд залу рішення щодо подань про затримання і арешт нардепа Березкіна. Водночас, Юрій Луценко нагадав про законодавчу ініціативу, з якою він виступив раніше.

«Вважаю, що краще було б давно проголосувати за внесений мною законопроект, за яким народний депутат, щодо якого є подання, у той же день втрачає паспорт. Будь-який – дипломатичний, службовий, загальногромадянський. Це було б справедливою і правильною відповіддю на це подання, бо, з моєї точки зору, статус депутата не може мати обвинувальний характер, тобто, якщо це депутат, то його потрібно обов’язково арештувати. З іншого боку, на жаль, пан Онищенко дав поганий приклад такої історії», – заявив Юрій Луценко.

Генпрокурор закликав обранців підтримати новий порядок після подання – зупинення дії всіх паспортів суб’єкта подання.

Нагадаємо, сьогодні народні обранці відмовилися надати згоду на зняття недоторканності із народного депутата із групи «Воля народу» Станіслава Березкіна. Під час голосування подання генпрокурора підтримали лише 160 обранців.

16 жовтня народні депутати провалили зняття депутатської недоторканності із нардепа від Опозиційного блоку Олександра Вілкула. Того ж дня Рада провалила зняття депутатської недоторканності із народного депутата від Опозиційного блоку Дмитра Колєснікова.

Як повідомляли раніше, 4 жовтня у ВРУ забракло голосів для того, щоб зняти недоторканність із народного депутата із фракції «Опозиційний блок» Сергія Дунаєва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 23:46 :04