Новини » Політика 20 листопада, 2018, 18:50
Екс-мер Славутича вважає, що монетизація привчить українців до самоконтролю
ZIK
ZIK

Монетизація субсидій привчить українців до самоконтролю та економії. Також люди вимагатимуть підвищення якості комунальних послуг.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив Славутицький міський голова 1990-2015 рр., президент Клубу мерів, депутат Київської обласної ради Володимир Удовиченко.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, чи справді споживачі будуть витрачати монетизовані субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, оскільки стало відомо, що майже 75 тисяч українців отримують субсидії за кількома адресами, пан Удовиченко сказав, що буде по-різному.

«Ми повинні зрозуміти, що нарешті за довгі роки диспутів на всіх рівнях міністерств, ми прийшли до того, що потрібна монетизація для того, щоб створити об’єктивну фінансову систему. Це однозначно позитив», – зазначив Удовиченко.

За його словами, монетизація привчить українців до самоконтролю та економії. Також буде підвищуватись відповідальність за систему комунальних послуг. 

«Люди будуть старатись зекономити і вже не будуть відкривати вікна. Вони будуть робити якісь заходи, щоб температура була 17-18 градусів. Окрім цього люди будуть вимагати певної якості. Ми дійдемо ще до моніторингу і до стандартів якості газу й тепловіддачі», – переконаний екс-мер міста Славутич.

Також пан Удовиченко зауважив, що система монетизації почне працювати з 1 січня поетапно, а тим часом її можна буде відкоригувати. Водночас повинна бути стратегія і сформульована мета, адже наразі субсидії заганяють у повний тупик значну частину суспільства.

«Проблема полягає у ціні на газ і тарифах на всі послуги, які, на жаль, не відповідають доходам громадян. Ось головна проблема, яка буде нав’язувати нам якісь управлінські рішення», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що механізм повної монетизації субсидій запрацює з 1 січня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 06:16 :52