Новини » Світ

Додік закликає ЄС дати Боснії статус кандидата на вступ

Новообраний сербський член президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік, відомий своєю проросійською риторикою, закликав ЄС забезпечити країні статус кандидата на вступ до цього блоку.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву Додіка під час його інавгурації на території сербської частини Боснії – Республіки Сербської.

«Я закликаю Європейський Союз негайно дати Боснії статус кандидата на членство. Цей жест покаже конструктивний підхід з боку Брюсселя замість підтримки іноземного втручання в цій розділеній балканській країні», – заявив очільник боснійських сербів.

Додік також наголосив, що міжнародні судді та посередники, які перебувають у Боснії і Герцеговині ще з часу закінчення війни в 1995 році, уже мають звідти піти.

Як відомо, Боснія і Герцеговина офіційно подала запит на членство в ЄС у 2016 році, проте на підвищення шансів для реалізації такої мети мусить провести дуже серйозні реформи. Ситуація ж ускладнюється тим, що країна фактично поділена за етнічним принципом та має конфедеративний устрій, що включає Республіку Сербську, Федерацію Боснії і Герцеговини (хорватсько-мусульманську) та Автономний Округ Брчко (має змішане населення і ним керують міжнародні адміністратори).

Нагадаємо, що Мілорад Додік раніше роками був на посаді президента Республіки Сербської та відомий своєю націоналістичною та проросійською риторикою. Також він неодноразово декларував своє бажання, щоби Республіка Сербська увійшла до складу сусідньої Сербії.

Loading...