Новини » Політика 20 листопада, 2018, 12:25
Березенко про ухвалення бюджету: Вечір четверга для депутатів буде непростим

У проекті держбюджету-2019 справді зменшилась кількість коштів, закладених на субсидії. Однак минулоріч у цю суму входило й погашення попередніх боргів. На сьогодні ж вони усі вже сплачені, тож принципово, щоб рівень цих пільг не зменшували для тих категорій українців, які справді їх потребують.

Про це зазначив заступник голови фракції БПП Сергій Березенко під час трансляції кулуарів парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Він наголосив: голосування держбюджету на 2019 рік, яке планують провести у четвер, буде «трішки затягнутим». Адже ресурсний законопроект не вдалось проголосувати за скороченою процедурою. Відтак, нардепи матимуть змогу вносити правки лише до шостої години вечора.

«Тому прогнозую непростий вечір четверга у стінах Верховної ради. Та результатом цього може бути ухвалення бюджету», – наголосив Березенко.

За словами нардепа, ухвалення законопроекту саме цього тижня є дуже важливим. Адже потрібно встигнути вирішити це питання до різдвяних канікул, «які будуть у всьому світі».

«Фактично, до січня буде зупинена робота як Світового банку, так і інших міжнародних фінансових інституцій. Це може вплинути на отримання Україною додаткової макрофінансової допомоги та продовження міжнародної фінансової програми запозичень», – розповів Березенко.

Тож він прогнозує: закон про держбюджет на 2019 рік буде ухвалено саме цього четверга.

«Безумовно, класичним джерелом покриття дефіциту бюджету є приватизація. Ми дуже сподіваємось, що цього року завершиться приватизація «Центренерго», а відповідних об’єктів, які декларувались урядом – у 2019 році», – зазначив депутат.

До того ж, за його словами, зі збільшенням мінімальної зарплати до 4 200 грн, зможемо отримати додатковий резерв для оплати індексації пенсій.

«Також ми прекрасно розуміємо, як важко українцям у зв’язку із збільшенням тарифів. Це об’єктивна ситуація. Тому принципово, щоб рівень субсидій не зменшували, а лише збільшували на ту кількість категорій українців, які потребують цих пільг. Без цього наша фракція голосувати не буде. Є багато політиків, які закидають цьому проекту бюджету, що, нібито, в абсолютних цифрах зменшилась кількість грошей, закладених на субсидії, порівняно з минулим роком. Так, в абсолютних цифрах так і є», – зауважив депутат.

Однак водночас Березенко зазначив: минулого року на субсидії закладались суми погашення боргів попередніх років. Тепер усі вони уже були сплачені.

Як повідомлялось, вчора під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп спікер парламенту Андрій Парубій повідомив, що ключовими питаннями пленарного тижня стануть «декомунізація» Кіровоградської і Дніпропетровської областей та ухвалення держбюджету на наступний рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 08:40 :45