Новини » Політика 20 листопада, 2018, 15:16
Бала: Нинішніх рейтингів Тимошенко недостатньо для перемоги
ZIK
ZIK

Головна політична боротьба відбуватиметься не на президентських, а на парламентських виборах. Зараз багато кандидатів виступатимуть проти дій чинної влади, щоб згодом на такій позиції внести уже свої гасла. Тим часом представники чинної влади «чиститимуть» свою команду, щоб також отримати шанси на виграш.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив професор кафедри політології НаУКМА, доктор політичних наук Олександр Дем’янчук.

Він переконаний: перший крок до програшу на парламентських виборах – президентське волевиявлення. Тож головна боротьба відбувається саме на парламентських політичних перегонах. До того ж, на його думку, зараз велика кількість партій позиціонуватимуть себе такими, що виступають проти чинної влади.

«Це робитимуть для того, щоб згодом на цьому позиціонуванні йти на парламентські вибори вже із своїми новими, свіжими гаслами», – зазначив Дем’янчук.

Окрім того, він підкреслив: складається враження, що населення України сприймає ці вибори, ніби ми обираємо «царя-батюшку, який вирішуватиме все».

«Насправді ж ми обираємо наступного менеджера, який хоч і їздитиме з величезним ескортом охорони, та все ж його справа полягатиме у підборі відповідної команди. Все більше людей починають розуміти, що в Зеленського чи Вакарчука просто немає команди», – зауважив експерт.

Тому він переконаний: за останні місяці, що залишились напередодні виборів, навіть представники чинної влади «чиститимуть» свою команду, щоб отримати шанси на виграш.

У свою чергу директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала додав: що більше партій висуватиме своїх кандидатів, які критикуватимуть Президента, то більше розтягуватимуть між собою і без того невеликий електоральний пиріг.

«Відтак, тієї кількості відсотків, яка підтримує Порошенка, може стати достатньо для його виходу у другий тур. Що більше з’являтиметься тих, хто його критикуватиме, то більше у нього буде шансів. Адже, насправді, таких політиків буде багато, натомість електоральне поле не гумове», – переконаний Бала.

До того ж, за його словами, це чи не перші вибори, коли не маємо яскраво вираженого фаворита. Мовляв, хоча Тимошенко, згідно соціологічних опитувань, випереджає своїх конкурентів, та навіть цієї підтримки недостатньо для виграшу.

«У нас буде два матчі – президентські та парламентські вибори. Тільки після останніх конфігурація стане зрозумілою. Та найцікавіше, що хто б не виграв вибори, у нього вже не буде монопольної влади. Адже вже не матимемо великої фракції, яка стане основною, обираючи менших партнерів. Потрібно буде домовлятись, щонайменше, з якимось двома», – зауважив експерт.

Тому, на його думку, політично майбутньому президентові буде дуже непросто.

«Вперше в Україні може скластись така ситуація, коли політичні сили можуть об’єднатись проти майбутнього президента і той взагалі не матиме підтримки у парламенті. Такий сценарій можливий, це потрібно розуміти», – підкреслив Віталій Бала.

Як повідомлялось раніше, координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська висловлювала думку про те, що технічних кандидатів на виборах варто притягувати до кримінальної відповідальності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:52 :07