Новини » Львів

24 особливих дітей з талантами: як діти з вадами ментального розвитку мріють та творять

Фотовиставка «Особливі історії особливої молоді». Фото: Микола Тис/ZIK

Благодійний фонд «Карітас – Львів УГКЦ» цього року вперше реалізував проект-фотовиставку «Особливі історії особливої молоді», метою якої є показати внутрішній світ людей з вадами ментального розвитку через мистецтво фотографії. І одна з презентацій проекту відбулася сьогодні, 20 листопада, у Львові, де організатори поділилися своїм досвідом.

Про це з місця події повідомляє кореспондент IA ZIK, пропонуємо найцікавіші думки з зустрічі.

Директро БФ «Карітас – Львів УГКЦ» отець Андрій Сенейко розказав, що фотовиставка показує мрії та бажання цих особливих дітей. Та висловив подяку департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації за фінансову підтримку, завдяки якій впродовж цілого 2018 року була можливість презентувати фотовиставку в різних містах Львівщини: у Золочеві, Стрию, Дрогобичі, Бориславі, а також в деяких парафіях у Львові.

Зазначимо, що ця фотовиставка є переможцем конкурсу для громадських організацій в межах Реалізації програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2018 році.

«Власне, ціллю цієї фотовиставки було відкрити для суспільства, що у нас є молодь з особливими потребами, в яких таланти: хтось з них пише вірші, хтось малює чи вишиває.

Дуже часто пригадую момент, коли мене призначили 6 років тому директором. Я прийшов до цих молодих людей і це стало для мене відкриттям, що ця молодь має такі талантами», – розказав Андрій Сенейко.

Автори фотовиставки Олександр та Дарина Балабай пояснили, що ця виставка для них була досить цікавою, оскільки потрібно було висвітлити дітей у сприйнятливому для суспільства світлі. Тому автори вирішили подати їх через хобі – візуалізувати дітей в образі професії їхньої мрії.

«Робота над фотовиставкою тривала місяць, бо деяких дітей ми фотографували по пару днів: поки вона відкрилися, поки звикли, деякі спершу навіть боялися говорити. Хтось одразу знав, ким хоче бути, наприклад, Юля – співачкою. Ще одна дівчинка хотіла займатися спортом і ми її вивели назовні, поставили велотренажер і фотографували.

На фотовиставці презентовано по одній знимці кожної дитини, дітей є 24», – пояснили автори.

Та зазначили, що «чотири роботи з цієї фотовиставки були представлені на 20-ій ювілейній фотовиставці газети «День» у Києві. Де понад п’ять тисяч людей зі всієї України мали змоги переглянути наші світлини», – поділилися фотографи.

Керівник проекту «Центр дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами» Мар’яна Монич сказала, що «ці фотографії показують мрію, до якої ми впевнено прямуємо. Де такі люди працюють, мають якусь відповідальність і відчувають себе потрібними суспільству».

Директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Андрій Ковальський зазначив, що впевнений, що конкурсна комісія в подальшому підтримуватиме такі соціальні ініціативи, бо це справді важливо.

Loading...