Новини » Світ 19 листопада, 2018, 5:50
Японія знову згадала за Курили, у Кремлі відреагували
прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе та Владімір Путін
прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе та Владімір Путін

Російський президент Володимир Путін і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе зустрілися в Сінгапурі, де домовилися працювати над мирною угодою на основі декларації 1956 року.

Про це повідомляє znaj.ua.

Нагадаємо, що поїздка президента Росії в Сінгапур супроводжувалася низкою інцидентів. Так, у день прибуття Путін повинен був зустрітися з прем’єр-міністром Сінгапуру Лі Сянь Лунгом, але той, через запізнення Путіна, переніс переговори на наступний день. Крім того, охорона саміту попросила Путіна пройти через рамку металошукача.

У зв’язку з зустріччю Володимира Путіна з прем’єр-міністром Японії в Росії теж не обійшлося без домислів і інсинуацій. В країні почали активно поширюватися чутки про те, що Кремль готується віддати Курили Японії. Пересічні громадяни дорікають своєму президенту, що він, приєднавши Крим, у той же час хоче віддати Курили, через які вже декілька разів спалахували конфлікти з владою Японії. Але у Кремлі заперечують такі наміри.

Відповідно до російсько-японської декларації 1956 року, мова про яку йшла на зустрічі, СРСР і Японія заявляли про припинення стану війни між двома державами. Нагадаємо, що у Другій світовій країни брали участь по різні боки конфлікту. Також у документі йдеться про відновлення дипломатичних відносин. У декларації обговорювалися й умови передачі радянською владою Японії двох спірних островів на Курилах з чотирьох – Шикотан і групу островів Хабомаї. Зауважимо, що це було вагомою умовою для підписання повноцінної мирної угоди, проте у відповідь на підписання японо-американського договору про безпеку 1960 року СРСР анулював свої зобов’язання про передачу островів. Надалі було кілька загострень між країнами, і досі між Москвою і Токіо не було прийнято ніяких мирних договорів.

«Ми за ці дні разом з вами бачили дуже велику кількість різних міркувань, політологічних домислів про те, що, мовляв, вже є якась сепаратна угода про передачу островів і так далі. Це не так, і так бути не може. Можна говорити про те, що це означає автоматичну передачу якихось територій? Абсолютно ні», – прокоментував речник російського президента Дмитро Пєсков.

Разом із тим він підкреслив, що сторони підуть на компроміс, який не буде суперечити національним інтересам обох держав.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 08:39 :36