Новини » Суспільство 19 листопада, 2018, 23:20
Уже з початку 2019 в Україні запрацює урядова програма «Муніципальна няня»
ZIK
ZIK

Вже з початку 2019 року розпочнеться робота урядової програми «Муніципальна няня». Програма передбачає компенсацію частини зарплати нянь. Однак механізми відшкодування коштів досі розробляють.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Дарина – молода мама, яка в декреті довго не засиділась. Працювати з донечкою було складно, тож жінка винайняла няню. Задоволення виявилося не з дешевих – майже 5 тисяч гривень щомісяця.

В уряді таким батькам обіцяють фінансово допомогти. Усе завдяки програмі «муніципальна няня», згідно з якою держава відшкодовує частину витрат на догляд за малечею, якщо дитині не більше трьох років.

Сума дорівнюватиме прожитковому мінімуму на малюка. Нині це близько півтори тисячі гривень. Але надалі зростатиме. У соцмережах зчинився ґвалт, мовляв, тепер геть усіх ледь не одразу після пологів виганятимуть на роботу, а декрет скасують. Та посадовці переконують: це брехня.

«Ніхто не забирає в українок або українців декретної відпустки. Це лишень підтримка сімей, які народили дитину», – пояснив директор департаменту Соцполітики КМДА Юрій Крикунов.

Усі нинішні виплати також залишаться, обіцяють у Міністерстві соціальної політики.

«Відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» запроваджується додатково і не впливає на виплату державних допомог сім’ям із дітьми», – йдеться у відповіді Міністерства на запит журналістів.

Запрацює програма уже з початку наступного року. Гроші мають виділяти пропорційно: з державного, місцевого та обласного бюджетів.

«Середня народжуваність у Києві може складати близько 30 тисяч дітей за рік. Тобто ми виходимо на цифру приблизно 33-35 мільйонів гривень», – підрахував Юрій Крикунов.

Скільки закладуть у бюджет України загалом – у Мінсоцполітики не уточнили. А як саме відшкодовуватимуть кошти  кажуть, механізм поки розробляють.

«Єдине відомо, що компенсація буде здійснюватись за рахунок зменшення навантаження на зарплату відповідній матері, яка вийшла на роботу, чи батька», – зауважив керівник відділу Львівської ОДА Василь Гельбич.

Як усе працюватиме, HR-експерт Тетяна Пашкіна через брак інформації поки що до кінця не розуміє. Та й каже: півтори тисячі гривень батькам для винаймання нянь допоможуть не надто.

«Якщо дитинці менше року, то ставка няні може бути й одна, й дві тисячі гривень на добу. Там іде вахтовий метод», – пояснює Тетяна Пашкіна.

Няні теж сполохались – якщо умовою участі у програмі буде легалізація своєї роботи, піти на це готові не всі. Особливо ті, які й самі у декреті.

«Якщо мені доведеться платити податки, то будуть знімати соціальну виплату на дитину. Тобто я втрачу ці 860 гривень, які платять мені за мою дитину, і не буду заробляти повну зарплату в родині», – каже няня Олена.

Та однією з найбільших проблем експерти називають дефіцит нянь. Тож аби знайти кваліфіковану й з бездоганною репутацією, доведеться добряче попітніти.

Нагадаємо, міністр соцполітики Андрій Рева запевнив, що «Муніципальна няня» не позбавлятиме людей права на декретні виплати та відпустку.

Олена Лоскун, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 13:44 :42