Новини » Суспільство 19 листопада, 2018, 17:21
У архівній справі репресованого музиканта виявили хліб часів Голодомору

Хліб часів Голодомору 1932-1933 років виявлено у Центральному державному архіві громадських об’єднань України під час опрацювання справи репресованого регента хору Вознесенської церкви на Байковому кладовищі Олексія Сорокіна.

Про це розповіла директор архіву Ольга Бажан на прес-конференції у Києві, повідомляє Укрінформ.

«Унікальну знахідку – хліб часів Голодомору – знайшли у справі репресованого Сорокіна Олексія Тимофійовича. Це саме хліб оригінальний 1932-1933 років», – сказала Бажан.

За інформацією архіваріусів, у протоколі обшуку під номером 8 вказано: «Зразок хліба часів голодовки та пояснення до останніх». Шматочки хліба були загорнуті у папірці, на яких написано: «Здесь хранится образчик хлеба, какой ели крестьяне весной 1932 года». Ці зразки хліба буде передано на судово-медичну експертизу для дослідження його складу. Надалі вони зберігатимуться у спеціальних боксах.

Бажан зазначила, що архівно-слідча справа, у якій знайдено шматочки хліба – одна із 34 тисяч одиниць, які архів починаючи з 1992 року приймав на зберігання від Служби безпеки України. Загалом ці справи містять інформацію на понад 60 тисяч жителів Києва і Київської області.

Директор архіву розповіла, що Олексій Сорокін народився у селі Клепачі Хорольського повіту на Полтавщині. Працював учителем співу, був регентом Кубанського козачого хору, регентом хору Вознесенської церкви на Байковому кладовищі. Його заарештували 26 червня 1941 року. За звинуваченням у контрреволюційній та антирадянській діяльності чоловік був засуджений до 5 років заслання до Красноярського краю. У 1989 році Олексія Сорокіна реабілітовано.

«Це дійсно унікальна знахідка, несподівана, яка говорить і повертає нас в події 1932-33 років, про те, як тоталітарний режим ставився до народу, яким керував. Це дійсно, як написав пан Сорокін, «нам в назидание», щоб ми пам’ятали, що таке було. Це була спланована акція стосовно народу, який мешкав у Радянському Союзі і безпосередньо на території України», – наголосив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

Нагадаємо, В Інтернеті оприлюднено поіменний перелік жертв Голодомору 1932-1933.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 22:50 :56