Новини » Світ 19 листопада, 2018, 10:05
Трамп відмовився прослухати записи вбивства Хашоггі
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Дональд Трамп відмовився прослухати аудіозапис вбивства Джамала Хашоггі.

Президент стикається з усе більшим тиском законодавців, які вимагають покарати Саудівську Аравію за жахливе вбивство журналіста, – інформує видання Daily Mirror.

Джамал Хашоггі був вбитий у саудівському консульстві у Стамбулі 2 жовтня.

Туреччина надала уряду США запис вбивства, проте Трамп заявив, що не буде слухати його, тому що це стрічка страждань, це страшна стрічка».

«Я не хочу слухати запис, немає жодних причин, щоб я його слухав», – сказав Трамп в інтерв’ю Fox News Sunday.

«Я знаю про все, що йдеться у записі, тому не обов’язково маю його слухати... Це було дуже жорстоким, дуже брутальним та страшним».

Трамп також заявив, що хоче підтримувати тісні зв’язки з Саудівською Аравією, незважаючи на смерть Хашоггі, та має сумніви щодо передбачуваної ролі Саудівського принца Мохаммеда бін Салмана у вбивстві.

«Він запевнив мене, що не має нічого спільного з цим», – сказав Трамп, додавши, що «багато людей» також стверджують, що кронпринц не знав про вбивство.

Інтерв’ю було записане у п’ятницю, за декілька годин до того, як урядові джерела повідомили про те, що Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) коротко поінформувало адміністрацію Трампа щодо перебігу розслідування та переконань у тому, що саме кронпринц був замовником вбивства журналіста.

Трамп заявив у суботу, що висновки ЦРУ є «дуже передчасними», і в інтерв’ю, яке відбулося у неділю, сказав, що, цілком ймовірно, неможливо буде дізнатися, хто наказав вбити Хашоггі.

Трамп стикається з жорстким тиском з боку демократів та республіканців, які закликають запровадити проти Саудівської Аравії жорсткі санкції.

Дехто стверджує, що Трамп повинен призупинити продаж зброї до Королівства та відмовитися від своєї підтримки кронпринца, проте Трамп, наразі, опирається.

Адміністрація у четвер запровадила економічні санкції проти 17 саудівських чиновників за їх передбачувану роль у вбивстві, проте вони не торкаються саудівського уряду.

Саудівська Аравія є основним постачальником нафти та близьким союзником Сполучених Штатів у боротьбі проти іранського впливу на Близькому Сході.

Республіканський сенатор Ліндсі Грем, близький союзник Трампа, заявив у неділю, що він не має жодних сумнівів у причетності бін Салмана до замовлення вбивства Хашоггі.

«Саудівська Аравія є важливим союзником, проте, коли справа доходить до кронпринца, він є ірраціональним та психічно неврівноваженим, і я думаю, що він завдав великої шкоди відносинам між Сполученими Штатами та Саудівською Аравією. І я не маю наміру з ним більше співпрацювати», – заявив він телерадіокомпанії NBC.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 00:54 :52