live
Новини » Світ 125 Читать эту новость на русском

Рада ЄС схвалила посилення Шенгенської інформаційної системи

Австрійсько-угорський кордон. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Шенгенська інформаційна система (SIS) буде посилена оновленими правилами, які дозволять вирішувати потенційні прогалини в системі та внести кілька істотних змін для зміцнення безпеки в ЄС.

Нові три правила у понеділок, 19 листопада, схвалила Рада ЄС, передає «Тиждень».

«Зміни сприятимуть зміцненню боротьби з тероризмом та серйозними злочинами, забезпечать високий рівень безпеки в ЄС та сприятимуть управлінню міграцією», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, Рада ЄС ухвалила три положення щодо використання Шенгенської інформаційної системи:

  • в галузі поліцейської і судової співпраці у кримінальних справах;
  • в галузі прикордонних перевірок;
  • для повернення громадян третіх країн, які проживають нелегально в країнах ЄС.

Так, затверджені правила передбачають можливість використання зображення людини для ідентифікації, зокрема, для забезпечення послідовності процедур прикордонного контролю.

Між тим, дозволяється включити профіль ДНК для полегшення ідентифікації зниклих без вести осіб у випадках, коли дані про відбиток пальця, фотографії або зображення особи не доступні або не підходять для ідентифікації.

У свою чергу, також вводяться додаткові категорії попереджень, такі як попередження про невідомих підозрюваних або розшукуваних осіб, які передбачають введення відбитків пальців, виявлених на місці серйозних злочинів або терористичних інцидентів;профілактичні попередження про дітей, які піддаються ризику викрадення батьками.

Водночас правила розширюють перелік об’єктів, для яких можуть бути видані попередження, включаючи фальшиві документи і об’єкти з високою вартістю ідентифікації, а також IТ-обладнання.

«Крім того, запровадження в SIS інформаційних повідомлень щодо заборон на в’їзд громадян третіх країн стає обов’язковим», – йдеться у повідомленні.

Europol зможе отримати доступ до всіх категорій даних в SIS і обмінюватися додатковою інформацією з державами-членами SIRENE Bureaux. Держави-члени повинні повідомляти Europol про будь-які звернення, коли особа запитується у зв’язку з терористичним злочином.

Наголошується, що Європейське прикордонне і берегове агентство також матиме доступ до категорій попередження в SIS.

Рада ЄС та Європарламент тепер мають підписати правила, але нові функції SIS в повній мірі почнуть функціонувати пізніше, коли всі юридичні та технічні передумови будуть виконані.

Loading...
Loading...
Loading...