Новини » Суспільство

Рада ЄС: Нестача води здатна підірвати мир і безпеку

В спеціальній постанові про «водну дипломатію» в понеділок Рада ЄС із закордонних справ нагадала, що вода забезпечує життя і гідність людей та є основним елементом для стійкості і суспільства, і навколишнього середовища.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Рада зазначає, що недолік водних ресурсів здатний підірвати мир і безпеку. Ризики, пов’язані з водою, можуть мати серйозні гуманітарні та економічні наслідки з потенційним прямим впливом на Євросоюз, включаючи міграційні потоки», – йдеться в документах Ради ЄС, поширених у Брюсселі.

«Рада має намір активізувати в Євросоюзі дії в галузях, пов’язаних із водою, як інструмент миру, безпеки та стабільності й твердо засудити використання води як знаряддя війни», – наголошується в постанові.

В ЄС наголошують на тому, що вода має життєве значення для людського здоров’я та являє собою необхідний елемент управління екосистемою, сільського господарства, енергетики та глобальної безпеки планети.

Євросоюз заявляє про свою рішучість розвивати транскордонне та інтегроване управління водними ресурсами та підвищувати ефективність їхнього витрачання.

У постанові Ради ЄС підтверджується, що Євросоюз розцінює доступ до чистої питної води як «право будь-якої людської істоти». У документі також наголошується на безпосередньому зв’язку між водою та кліматичними змінами та схвалюються нещодавні дебати в Раді Безпеки ООН, що відзначили взаємозалежність між водою, кліматом, миром і безпекою.

Loading...