Новини » Політика 19 листопада, 2018, 0:02
Повторення історії: Аваков порівняв обрання генералів СС з обранням росіянина головою Інтерполу
Арсен Аваков
Арсен Аваков

Українська делегація зробить все можливе, щоб не допустити обрання главою Інтерполу представника Росії Олександра Прокопчука.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, який разом з головою Нацполіціі Сергієм Князєвим бере участь в роботі 87-ї сесії Генасамблеї Інтерполу в Дубаї.

«Генеральна асамблея вирішує долю Інтерполу, відображаючи чергову гібридну атаку путінського режиму. Сьогодні відкрилася 87-а сесія Генеральної асамблеї Інтерполу, на якій будуть прийняті вкрай принципові рішення, які вплинуть на всю світову систему безпеки. По суті, вирішується питання, чи залишиться ця найбільша міжнародна організація кримінальної поліції вірна принципу співпраці тільки у справах про загальнокримінальні злочини і відмови у справах політичного, релігійного, расового (етнічного) або військового характеру, як це записано в її статуті.

Йдеться про те, що на пост глави ICPO претендує ветеран МВС і зовнішньої розвідки Російської Федерації Олександр Прокопчук. І це при тому, що путінський режим веде відкриту гібридну війну проти значної частини цивілізованого світу. Веде пряму гібридну війну проти України, використовуючи, в тому числі, такі специфічні методи, як контрольований ФСБ і ГРУ РФ закид на нашу територію кримінальних авторитетів і організація ОПГ (організованих злочинних угруповань) «, – підкреслив Аваков.

Глава МВС додав, що якщо представник РФ очолить Інтерпол, це дасть Москві додаткові можливості переслідувати неугодних.

«Якщо Прокопчук стане президентом Інтерполу, це дозволить російському режиму ще більше розширити практику використання «червоних циркулярів» для обмеження свободи пересування і переслідування неугодних, в інтересах одіозного режиму. Як тут не згадати трагічну сторінку історії ICPO, коли в 1938-1945 роках її керівниками були генерали СС Рейнхард Гейдріх і Ернст Кальтенбруннер, а штаб-квартира в результаті фашистського аншлюсу Австрії була перенесена в Берлін... Тоді більшість країн були змушені припинити свою участь, і Інтерпол фактично припинив своє існування і був відтворений тільки після падіння Третього рейху», – зазначив міністр.

Він додав, що українська делегація вживає заходів в Дубаї, щоб запобігти подібному результату.

«Тому ми з учорашнього дня дуже активні тут, в Дубаї. Тому наша делегація проводить тут десятки зустрічей на найвищому рівні і веде широкі дискусії, де ми відстоюємо свою принципову позицію: Інтерпол повинен залишитися позаполітичною організацією і розвиватися як ефективний інструмент співпраці всіх країн в боротьбі проти міжнародного криміналу.

Ефективність роботи правоохоронної системи кожної з країн-учасниць безпосередньо залежить від суворого дотримання базових принципів неучасті в політично мотивованих кримінальних процесах і відповідності духу Загальної декларації прав людини... Путінський режим змінив світ – і світу треба визнати його токсичність і виробити заходи профілактики, а не легалізовувати його, через пости в керівництві Інтерполу. Україна, яка першою постраждала від його агресії і сьогодні фактично стримує цю агресію від просування далі в Європу, може і повинна бути почута «, – написав глава МВС.

«За допомогою наших партнерів сподіваємося запобігти цій чергову гібридну загрозу Україні і всьому цивілізованому світу!» – підсумував Аваков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 08:03 :55