Новини » Суспільство 19 листопада, 2018, 15:34
Політолог: В Україні відбувається «перерозподіл ринку надання релігійних послуг»
ZIK
ZIK

Процес подолання розколу в українській церкві назрівав вже давно. Але саме у 2014 році серед релігійних громад в Україні було досягнуто певного консенсусу, який згодом перетворився на перерозподіл ринку надання релігійних послуг.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Валентин Гладких.

«Не варто лицемірити і говорити, що релігійний розкол в Україні відбувся лише цього року. Адже Вселенський патріарх Варфоломій вже приїжджав в Україну і колишній президент Віктор Ющенко навіть намагався врегулювати церковне питання, яке тягнулося ще з 90-х років», – сказав Гладких.

Він розповів, що ще на початку 90-х, коли з підпілля виходили релігійні організації, виникла проблема релігійного протистояння.

«Після розпаду Радянського Союзу розпочався поділ храмів і культових споруди. Держава втручалася у релігійні процеси і намагалася якимось чином, навіть, достатньо ефективно, врегулювати певні питання. Станом на 2014 рік в релігійній сфері України було досягнуто своєрідного мовчазного консенсусу, який ніхто не намагався порушити.  Але ми знаємо, що все одно було запущено процес перерозподілу, який світською мовою називається – перерозподіл ринку надання релігійних послуг», – зазначив Гладких.

Політолог наголосив, що з точки зору українського законодавства, абсолютно байдуже, до якої церкви належать громадяни. Головне, щоб вони не порушували закон. 

«Якщо церква є автокефальною, канонічною, неканонічною, «астральною», «трансцидентальною» і зареєстрована Міністерством юстиції в установлений законом спосіб, але порушує чинне законодавство, цим повинна займатися поліція та СБУ. Бо наразі питання навколо єдиної церкви перетворились на риторику і політичну пропаганду», – розповів Гладких.

Нагадаємо, Вселенський Патріархат ще раз підтвердив своє рішення про надання Томосу Православній церкві в Україні та зазначив, що точна дата буде названа в ході засідання Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату 27-29 листопада  2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 09:13 :29