Новини » Події 19 листопада, 2018, 12:51
Патріарх Філарет висловився щодо пропозиції очолити помісну церкву
Глава Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Глава Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет дасть відповідь на пропозицію єпископату УПЦ Київського партріархату про висунення його кандидатури на предстоятеля єдиної помісної української церкви вже на самому Об’єднавчому соборі.

Про це йдеться у його заяві від 19 листопада, опублікованій на сайті УПЦ КП.

«У зв’язку з поширенням низки публікацій, явною метою яких є посіяти замішання в українській церкві та в суспільстві, підірвати процес діалогу між українською стороною та константинопольською матір’ю-церквою – Вселенським патріархатом, хочу повідомити всіх про наступне. Обрання предстоятеля для єдиної помісної Української православної церкви відбуватиметься на Соборі, після того, як на ньому буде проголошене і утверджене церковне об’єднання», – зазначив патріарх.

За словами Філарета, самовисування кандидатур на предстоятельство в Церкві не допускається канонами.

«Раніше повідомлялося, що єпископат УПЦ Київського патріархату пропонуватиме мою кандидатуру для обрання предстоятелем. Я дякую єпископату за висловлення довіри до мене, так само, як вдячний за потужну підтримку з боку повноти Київського патріархату і всього суспільства. Зараз у мене є сформоване бачення того, як далі треба діяти, і про нього через наше особисте спілкування знають наші партнери з діалогу, що триває. Запевняю, що в рамках цього діалогу ми дотримувалися і будемо дотримуватися взятих на себе зобов’язань так само, як і його інші учасники. Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо вона буде оголошена офіційно на Соборі, – я також офіційно повідомлю Собору, обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення та очікуючи від нього підтримки моєї позиції», – зазначив очільник УПЦ КП.

Він також наголосив, що «підставою для відповіді буде виключно розуміння блага церкви і відповідальність перед Господом за належне виконання дорученого мені Ним служіння на Київському престолі».

Філарет також підкреслив, що рік тому Московська патріархія його бажання досягти визнання автокефалії української церкви і його лист про кроки, спрямовані до цього, сприйняла як нагоду зруйнувати і поглинути Київський патріархат. «Я рішуче став на заваді цьому – і московський план провалився», – зазначив він.

«Тому і зараз, маючи відповідальність як Патріарх Київський і всієї Руси-України, я робив і робитиму все необхідне для того, щоби об’єднавчий процес був успішно довершений, щоби єдина помісна УПЦ була утверджена, а потім визнана іншими помісними церквами», – запевнив Філарет.

Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату 11 жовтня оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.

У Синоді визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ (МП) готуватися до об’єднавчого собору. Відповідна заява була оприлюднена 12 жовтня.

Після отримання Українською церквою томосу про автокефалію до неї приєднається близько половини парафій УПЦ Московського патріархату, вважає архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 13:01 :25