Новини » Суспільство 19 листопада, 2018, 16:35
Олещук: Офіс Facebook в Україні став би проривом у розвитку громадянського суспільства

Відкриття в Україні офісу соціальної мережі Facebook було б дуже важливим кроком. Адже раніше один із її осередків був у Москві. Саме ці працівники реагували на повідомлення про порушення політики Facebook, в міру власного розуміння ситуації.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила координатор виборчих програм мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

Вона розповіла: місія НДІ, представники якої цими вихідними приїхали до Києва, об’єднувала в собі не лише євродепутатів, а й членів поважних американських організацій. Вони висловили спільну попередню оцінку готовності України до виборів.

«Після кожного виборчого процесу Україні надають купу рекомендацій. Однак, із тих, які ми оцінювали щодо прогресу їх виконання, можемо відзначити лише 2 із 167», – розповів Айвазовська.

Тому вона зазначила: вітає таку місію в Україні.

Окрім того, Айвазовська прокоментувала заклики цієї місії щодо відкриття офісу Facebook в Україні. Вона підкреслила: це дуже важливо, адже часто лідери громадської думки змушені створювати декілька сторінок у цій соцмережі, бо їх акаунти блокують на запит і проросійських тролів.

«Щоб ми розуміли, раніше центральний офіс Facebookу був у Москві. У цієї організації є офіси по всьому світу, які відповідають за певний регіон. У тому числі вони відповідають і за безпеку або реагування на повідомлення про дезінформацію. Однак, роблять це в міру свого розуміння», – зауважила експерт.

До того ж, за її словами, після останніх подій, у тому числі і щодо втручання у вибори США, Facebook розгорнув певну діяльність проти дезінформації. Зокрема, було створено спеціальний інструментарій, який дає можливість відслідковувати та знищувати ботів.

«Мільйони псевдосторінок були знищені як на Facebook, так і на Twitter. Це важлива реакція на критику. Окрім відслідковування, йдеться і про тіньові ресурси, що сьогодні масово вкладаються у рекламу в соцмережах. Це конструює враження від інформпростору під запит певних політичних сил. Це шалені бюджети, на які зараз не можуть реагувати ані ЦВК, ані НАЗК. Адже не йдеться про частину звітування політичних партій. Facebook створив спеціальні інструменти, які дають можливість відслідкувати, у тому числі, приховану політичну рекламу», – розповіла вона.

Та питання створення офісу – заклик, швидше, не до нашої влади, а до самого Facebookу.

«Представники цієї місії досить активні і на теренах США та ведуть переговори щодо публічності або адекватної оцінки того, що відбувається у соцмережах», – підкреслила Айвазовська.

У свою чергу, політолог Петро Олещук зазначив: відкриття офісу соцмережі в Україні – безперечно важливий крок.

«Справді існує проблема, пов’язана із втручанням в функціонування соціальних мереж. Тому я вітаю ці ініціативи», – зазначив Олещук.

Він наголосив: якщо справді вдасться вирішити питання із українським офісом Facebookу, це буде «серйозним проривом» в аспекті створення умов для розвитку громадянського суспільства.

«Принаймні, зменшиться негативний вплив зі сторони Росії», – вважає Петро Олещук.

Як повідомлялось раніше, представники американського Національного демократичного інституту та депутати Європарламенту закликали американську компанію Facebook відкрити офіс в Україні напередодні парламентських і президентських виборів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:10 :10