Новини » Львів 19 листопада, 2018, 15:20
Незабаром центри раннього втручання будуть у кожному районі Львова, – Зуб
Фото: ZIK
Фото: ZIK

З 1 січня 2018 року у КНП «4-а міська поліклініка м. Львова» створили Кабінет раннього втручання для сімей, у яких виховуються діти з порушенням розвитку, віком до чотирьох років. А з 1 серпня розширили надання цієї послуги, створивши уже – Центр раннього втручання. На сьогодні заклад відвідує 69 сімей.

Послугу раннього втручання запроваджують, аби допомогти батькам, у яких народилась дитина з порушенням розвитку, з раннього віку працювати з нею, правильно доглядати і виробляти навики, які допоможуть їй інтегруватись в суспільство.

Керівник Центру раннього втручання КНП «4-а міська поліклініка м. Львова» Оксана Гик зазначила, що потрапити у Центр можна через скерування сімейного лікаря, невролога, психолога, психіатра. Можна записатися й самостійно.

«Зараз ми обслуговуємо дітей із Сихівського району, пізніше, коли розширимо персонал, будемо брати й інших охочих. До нас приходять діти з вже встановленими порушеннями розвитку: зазвичай, це порушення нервової системи або ж діти з біологічного ризику (передчасно народжені). Крім того, якщо батьки самі мають сумніви щодо розвитку дитини – вони зажди можуть прийти до нас на консультацію. А головною родзинкою Центру є те, що ми акцентуємо увагу не тільки на дітях, а на всій сім’ї, тобто робимо батьків компетентними у вихованні таких діток», – розповіла Гик.

У Центрі раннього втручання виховуються діти від народження до чотирьох років. З кожною сім’єю займається команда фахівців, до складу якої входять – педіатр, логопед, фізичний терапевт і психолог.

У створенні Центру активно допомагали фахівці навчально-реабілітаційного центру «Джерело», які ділилися своїм досвідом роботи.

«Наша мета – зробити такі центри у кожному районі Львова. Наступного року плануємо облаштувати їх у Залізничному районі на вулиці Виговського, 32 та у Шевченківському на вулиці Мазепи. Проте, знайти і підготувати приміщення для таких центрів – це невелика проблема. Найбільша проблема в організації Центрів раннього втручання, як і у Львові, так і в Україні, – це підготовка кадрів. Зокрема, велика подяка фахівцям навчально-реабілітаційного центру «Джерело», які займаються цією справою і, передаючи свій досвід, готують нових професіоналів», – додав керівник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 01:56 :41