Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Нафтогаз готовий профінансувати монетизацію субсидій, – Коболєв

Нафтогаз України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Монетизація субсидій є вирішальною для ефективної реформи енегросектору. НАК «Нафтогаз України» готовий виділяти кошти для її реалізації.

Повідомляє Укрінформ.

«Я вважаю, що ми перебуваємо на небезпечній стадії реформ. Було зроблено багато корисного, але непопулярного. Ми досі не дійшли до популярної стадії реформ. Критично важливою складовою реформ є монетизація субсидій. Це можливість давати реальні гроші споживачам, це можливість залишати зекономлені гроші тому споживачу, який витратив менше газу, ніж очікувалося за планом», – сказав Коболєв.

Він зазначив, що кінцевого споживача не цікавлять Стокгольмський арбітраж та розділення АТ «Укртрансгаз».

«Споживачу не дуже цікаво, чи відбувся анбандлінг, що з Газпромом. Його цікавить ціна на послугу чи товар, яким чином він може її сплачувати. Ще цікавить якість, обслуговування, рахунки та інші речі, це головні елементи», – розповів Коболєв.

За його словами, хоч уряд пішов на підвищення ціни та відміну її регулювання у майбутньому, без монетизації реформа буде незавершеною.

«Нафтогаз може надати гроші, щоб ці субсидії сплачувати, ми є джерелом. Ми можемо допомогти Мінфіну провести верифікацію бази споживачів. Я впевнений, що в існуючій системі є мертві душі, ми їх бачили. На жаль, поки немає жодного прогресу, щоб зробити цю базу єдиною та публічною», – додав Коболєв.

Loading...