Новини » Політика

НАБУ завершило розслідування щодо ще двох підозрюваних у справі екс-нардепа Мартиненка

Національне антикорупційне бюро України завершило розслідування щодо ще двох підозрюваних у заволодінні коштами «Енергоатому».

Про це повідомляє на прес-служба НАБУ.

Зазначається, наразі завершено досудове розслідування щодо двох підозрюваних у заволодінні коштами «Енергоатому». Мова йде про осіб, які виступали представниками компанії Bradcrest investment s.a. (Панамська Республіка), задіяної у схемі з закупівлі «Енергоатомом» обладнання за завищеними цінами. На рахунки вказаної компанії, за даними слідства, переможець тендеру – чеська компанія Škoda JS (фактичний власник – російське ЗАТ «Об’єднані машинобудівні заводи») – перерахувала 6,4 млн євро за «консультаційні послуги».

«Власником (бенефіціаром) Bradcrest investment s.a. є екс-народний депутат України, колишній голова комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, який уже має статус обвинуваченого (Микола Мартиненко, – ред.)», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, один із підозрюваних представник Bradcrest investment s.a., домовлявся з представниками Škoda JS про розміри оплати «консультаці» та укладав необхідні для цього документи.

«Зазначені особи певний час перебували в розшуку. Одного з них затримали в лютому, іншого – в жовтні 2018 року. Обом повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України», – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що 16 листопада стороні захисту відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Нагадаємо, прокурори САП передали Шевченківському райсуду Києва у понеділок, 12 листопада, 90 із 200 томів доказів у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка.Loading...