Новини » Політика 19 листопада, 2018, 19:05
Луценко заявив, що не бачить підстав для відсторонення Єніна

Генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що і не збирався усувати від роботи на час розслідування свого заступника Євгена Єніна, який підписав документи про екстрадицію з України в Росію інгуша Тимура Тумгоєва.

Про це він сказав після засідання регламентного комітету 19 листопада, повідомляє «Українська правда».

«А чому він має бути відсторонений? Хто казав? Я казав? Якщо я буду відстороняти всіх заступників, кого хочуть відсторонити ті чи інші люди в інтернеті, то боюсь, що ГПУ залишиться без жодного прокурора», – сказав він.

Луценко додав, що дана ситуація «дуже проста» – Єнін є заступником з міжнародних зв’язків.

«І в дні, коли відбувалося службове розслідування про законність підстав для екстрадиції Тумгоєва, (Єнін – ред.) працював як мінімум в 3 чи 4 країнах, пов’язаних з правовими допомогами по поверненню коштів, арештів коштів, екстрадиції тощо. Тому паралізувати його роботу – тим більше що він жодним чином не впливає на генінспекцію, яка проводила його перевірку, – я не збирався», – сказав Луценко.

Він також розповів, що до службової перевірки генінспекції були залучені 3 активістів, яких «надали люди, пов’язані з Тумгоєвим».

«Одного з них поліція затримала за підозрою у розбійному нападі, то залишилось двоє. Це затримання ніяким чином не пов’язане з предметом розгляду генінспекції. Двоє – це друг (позивний – ред.) Червень і журналіст Бутусов. Вони будуть ознайомлені з матеріалами інспекції», – сказав Луценко.

Разом з тим він додав, що висновок інспекції свідчить, що документів, які б підтверджували участь Тумгоєва в АТО, немає.

«Згідно з висновком, ні один з службових посадових осіб МВС, СБУ, ГПУ, відповідних обласних підрозділів не був повідомлений про ймовірну учать Тумгоєва у військових діях. Ба більше – жодних підтверджень, крім двох добровольців, про те, що він там був декілька днів у минулому і цьому році, ми не здобули. Жодних документальних підтверджень також не знайдено», – підсумував Луценко.

Нагадаємо, видача громадянина Росії Тимура Тумгоєва російським спецслужбам Україною відповідає національному та міжнародному праву, заявив речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 05:56 :59