Новини » Політика 19 листопада, 2018, 15:19
Корчилава: Грузія починала реформу війська із навчання солдат іноземним мовам
ZIK
ZIK

Свого часу Грузія пройшла реформування своєї армії. Передовсім, військового навчали іноземним мовам: англійської, німецької, французькою. Робили це для того, щоб обмін знаннями із колегами з НАТО відбувався якісно.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив прес-аташе посольства Грузії в Україні 2005-2010 рр. Бачо Корчилава.

«Будь-які великі зміни країни відбуваються у результаті консенсусу. Так, наприклад, конституція США написана через компроміс між різними націями. Швейцарська конституція теж дуже складна. Їхня влада не може змінити ціну податків без попереднього референдуму», – говорить експерт.

Крім того, колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчилава переконаний, що Україна наразі не готова вступити до НАТО. І на це є багато причин.

«Для того, щоб вступити у НАТО, звісно, потрібно відповідати стандартам, статутам, правилам. Однак, є ще  така річ, як сумісність військ», – підкреслює колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні.

Спостерігаючи за початком реформування грузинської армії, Бачо Корчилава поділився власними і розповів, що на його думку є правильним.

«Я бачив початок реформування грузинського війська. Знаєте який був перший етап? Ми навчали молодих офіцерів англійської, німецької, французької мов. Тому що ніхто вас не навчатиме іншою мовою! Запевняю, згодом ці офіцери ставали зовсім іншими людьми», – зазначає експерт.

Згідно цієї системи, професійно підготовлені грузинські офіцери далі навчали своїх молодших колег, пояснює Бачо Корчилава. У такий спосіб працював певний конвеєр.

«Щиро кажучи, я вважаю, що зміни до української Конституції потрібно ухвалювати. Водночас, необхідно усвідомлювати, що це не є чарівною таблеткою, яка заведе за руку державу у НАТО. До того ж, не забуваймо, що й будь-які міжнародні нормативні акти є вищим, ніж українське законодавство, навіть Конституція», – звертає увагу прес-аташе посольства Грузії в Україні.

Бачо Корчилава наводить ще один аргумент щодо того, чому Україні надто рано бути в складі НАТО.

«Якщо завтра почнеться велика воєнна операція НАТО, то нинішнє командування, я переконаний, не зможе навіть наказ віддати. Стандарти різні, значки на карті відрізняються. Загалом дрібних деталей дуже багато», – каже експерт.

Нагадаємо, головна реформа в армії Грузії була кадровою – тоді звільнили усіх генералів, які були до 2004 року. Їхні посади зайняли нові офіцери, які закінчували європейські виші.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 23:39 :46