Новини » Політика 19 листопада, 2018, 16:04
Карасьов: На президентських виборах Кошулинський не набере і 3%
ZIK
ZIK

Сумнівно, що на президентських виборах «свободівець» Руслан Кошулинський зможе набрати і 3% підтримки. Однак, без участі у цьому волевиявленні дуже важко претендувати на хороші результати у парламентських перегонах.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Вадим Карасьов.

Він наголосив: у політиці немає автоматичної синергії, тож, сумнівно, що після об’єднання Вадима Рабіновича та Юрія Бойка можна буде сумувати й їхні рейтинги.

«Ті, хто підтримують Рабиновича, можуть не підтримувати Бойка. Прихильники ж Бойка можуть бути не в захваті від об’єднання цієї платформи. Адже свого часу Рабінович відійшов від «Опозиційного блоку» і в них трішки різні електорати. Так, йдеться про південь і схід України, однак там є нюанси. Тому я не дуже впевнений, що рейтинги цих двох політиків об’єднаються на користь, наприклад, Бойка, щоб той вибився в лідери і вже автоматично отримав гарантію на місце в другому турі», – підкреслив Карасьов.

До того ж, він зазначив: зараз йдеться про кандидата від «Опозиційної платформи», а не від «Опозиційного блоку». Адже наразі невідомо, що робитиме «ахметівська» частина «Опоблоку».

«Наразі вона не сприймає такий об’єднавчий процес. А без цього важко розраховувати на потужний результат, який би дав можливість сподіватися на місце у другому турі, а потім й на загальну перемогу», – зазначив політолог.

Та водночас він переконаний: наразі рано говорити про початок розколу в «Опоблоці», як і про завершення «позитивного процесу» об’єднання. Мовляв, ще треба подивитись, що робитиме «ахметівська» частина цієї політсили.

«Та в них поки що немає такого розкрученого рейтингового лідера, який міг би конкурувати із тим же Бойком. Там є Новинський, Вілкул, Колесніков – це практично все. Тому й виникає питання, під кого об’єднуватись», – зазначив експерт.

За його словами, наприклад, у США такі проблеми вирішує внутрішньопартійний праймеріз. В Україні ж до такої практики вдається лише партія «УКРОП», однак вона не претендує на місце у другому турі.

«Єдина ж можлива технологія об’єднання – парламентські вибори та один список. Якщо вони домовляться, умовно, що Бойко – президент, а Новинський чи Колесніков прем’єр і про першу п’ятірку, яка б влаштувала «ахметівську» частину, тоді можна буде якось розраховувати на те, що цей об’єднавчий процес може задіювати увесь «Опозиційний блок» плюс «За життя»», – зазначив політолог.

Окрім того, він прокоментував і заяву нацоналістичних сил, які вирішили висунути на президентські вибори єдиного претендента Руслана Кошулинського. На думку Карасьова, цей кандидат не набере навіть 3% голосів.

«Та без президентських виборів дуже важко розраховувати на парламентські. Інакше буде звинувачення в тому, що партія чи політичні сили навіть не змогли брати участь у президентському волевиявленні – не було ресурсу чи лідера. У той час, якраз, саме на президентських виборах вирвуться інші національно-партріотичні сили. Наприклад, Шевченко із «УКРОПу», який сьогодні йде дуже динамічно, його рейтинг підвищився. Також є Гриценко та Садовий», – зауважив Карасьов.

На його думку, правонаціоналістичне патріотичне поле дуже перенасичене. Та потенціал об’єднання цих сил є досить невеликим.

«Шансів мало. Справа всі будуть йти – і чинний Президент, і Тимошенко, і Гриценко, і Вакарчук, і Садовий. Там будуть старі та нові націоналісти, «свободівці» та «Азов». Це поле перенасичене, на відміну від електорату півдня та сходу України – базового для «Опозиційного блоку» електорального регіону», – зауважив Карасьов.

До того ж, він вважає, що у цьому «правому» сегменті немає нового яскравого лідера. Адже той же Тягнибок уже «втратив новизну», а Білецький є «надто молодим» для того, щоб очолити такий потужний рух.

«Тому і вирішили наразі обмежитись Кошулинським. За олімпійським принципом – брати участь, та не перемогти на президентських виборах, а до парламентських вже щось придумають. Багато залежатиме від результатів  Кошулинського та того, що наберуть Садовий, Гриценко, Шевченко чи Вакарчук», – підкреслив Вадим Карасьов.

Як повідомлялось раніше, «Свобода», «Правий Сектор», ОУН, «С14» та КУН заявила про підтримку кандидата «свободівця» Руслана Кошулинського на виборах президента у 2019 році.

Напередодні цю кандидатуру націоналістичним силам запропонував сам голова ВО «Свобода» Олег Тягнибоку, відмовившись від власної участі у виборах. Свій крок він пояснив бажанням пришвидшити процес об’єднання націоналістів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:05 :18