Новини » Політика 19 листопада, 2018, 13:56
Експерт: Технічних кандидатів на виборах варто притягувати до кримінальної відповідальності
ZIK
ZIK

Ще у квітні цього року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, що передбачає відповідальність не лише за підкуп виборців, а й за підкуп пасивного виборчого права бути обраним. До цієї ініціативи варто ставитись більш серйозно, ніж до змін до Виборчого кодексу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла координатор виборчих програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

Вона наголосила: технічних кандидатів, які, фактично, продали своє конституційне право бути обраними, потрібно притягувати до кримінальної відповідальності.

«Недарма у Верховній Раді припадають пилом зміни до ряду кодексів, зокрема, законопроект №8270. Це урядовий законопроект, який передбачає відповідальність не лише за підкуп виборців, а й за підкуп пасивного виборчого права бути обраним», – підкреслила координатор громадянської мережі «Опора».

На її думку, така ініціатива є безпрецедентною, оскільки в українській виборчій практиці «дуже поширені» випадки матеріально вмотивованих до участі кандидатів.

«Наприклад, на парламентських або місцевих виборах дуже поширеною є поява «двійників» у бюлетенях, коли кандидати мають однакові імена і виборці просто плутаються. Бувають і ті, хто виступає у якості «спойлера» - поширюють чорний піар, беруть на себе негативну складову виборчої кампанії третьої сторони», – розповідає Ольга Айвазовська.

Вона переконана, що таких кандидатів потрібно притягувати до кримінальної відповідальності. Тому законопроект №8270 передбачає до шести років ув'язнення за схожі правопорушення.

«Цей законопроект був зареєстрований у парламенті 13 квітня як урядовий – з підписом Володимира Гройсмана. Сьогодні він чекає на розгляд у профільному комітеті. Втім, до цієї ініціативи варто ставитись більш серйозно, ніж до змін до Виборчого кодексу, перспектив ухвалення яких я особисто не бачу», – підсумувала фахівець.

Нагадаємо, ухвалення змін до Виборчого кодексу є одним із планів Верховної Ради на дев'яту сесію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 08:08 :43