Новини » Економіка 19 листопада, 2018, 16:44
Економіст охарактеризував систему оподаткування: Багаті платять мало, бідні – багато
ZIK
ZIK

Ситуація з оподаткуванням в Україні така: багаті платять мало, а бідні – багато. Тобто бідна людина зі своєї зарплати на соціальні внески перераховує 22%, а от працівники «Нафтогазу», які отримали більше мільярда гривень «бонусів», сплатили податок з 50 тисяч. Чому так? Бо система несправедлива.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст, банкір, професор, ректор МІБ Олександр Савченко.

Гість програми, коментуючи пропозицію міністра соцполітики Андрія Реви збільшити платежі щодо єдиного соціального внеску, пояснив, що міністр соцполітики не пропонує збільшувати податки, а хоче запровадити більш справедливе оподаткування.

«Якщо ми будемо вважати, що соціальний внесок є податок, а він по суті є податком, то зараз ситуація така: багаті платять мало, а бідні платять багато. Тобто бідна людина, середній клас, зі своєї зарплати на соціальні внески перераховує 22%. Сплачуються такі відсотки із зарплат до 50-ти тисяч гривень. Зараз пан Рева пропонує збільшити цифру до 104 тисяч гривень. А далі буде застосовуватися спеціальна шкала», – розповів Олександр Савченко.

Економіст вважає, що збільшення платежу щодо єдиного соціального внеску дасть змогу збільшити надходження до бюджету країни.

«А давайте подивимося на зарплати працівників «Нафтогазу», які отримали більше мільярда гривень «бонусів». Це на 5-6 людей. Якби у нас діяла справедлива система оподаткування, то з мільярда вони б заплатили 220 мільйонів у бюджет країни. Ці гроші пішли б на утримання пенсіонерів або на партії.

Та замість цього ці хлопці не сплатили нічого. Вони заплатили податок із 50 тисяч. Кожен отримав по 50 мільйонів, але сплатив з 50 тисяч! Чому так? Бо була несправедлива система. Зараз система така, що багаті платять менше, а бідні платять більше.

А цей соціальний внесок – це і є основне джерело перерозподілу доходів із кишені бідних на кишеню багатих. Тобто мова не йде про нові податки, мова йде про розповсюдження цього податку – соціального внеску і на багатих людей», – зазначив Савченко.

Експерт певен, що багатих людей ніхто не буде запитувати, чи будуть вони платити більше.

«От виписав собі Коболєв зарплату 10 мільйонів, «автоматом» зніметься ЄСВ. Те саме стосуватиметься і приватного сектору. В нас є приватні структури, керівники яких отримують зарплати 10, 15, 20 мільйонів. Це і банківський сектор. Усі мають платити 22%. А вони його не платили!» – підкреслив Олександр Савченко.

Нагадаємо, економіст Олег Пендзин заявив, що збільшення ЄСВ – єдиний спосіб зменшити навантаження на Пенсійний фонд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 00:04 :08